×

Syn Gowina rapuje o PiS-ie. Padają bardzo mocne słowa i przekleństwa

Ziemowit Gowin wziął udział w #hot16challenge2 swój utwór postanowił zadedykować rządom Zjednoczonej Prawicy, której jednym z liderów jest jego tata. Okazuje się, że Ziemowit jest wobec niej mocno sceptyczny, co uzasadnił w swojej piosence, używając mocnych, wulgarnych słów. Tata się ucieszy?

Co to jest  #hot16challange2 ?

#hot16challenge 2 polega na nagraniu utworu zawierającego 16 wersów pod dowolny podkład muzyczny, pod warunkiem, że utrzymany w stylistyce rapu. Celem akcji jest zebranie pieniędzy na wsparcie dla personelu medycznego podczas walki z pandemią koronawirusa. Początkowo zakładano skromnie, że podczas całej akcji uda się zebrać milion złotych, jednak ten cel został osiągnięty już 8 maja. Stan konta na dzień 28 maja wyniósł ponad 3,3 miliona złotych.

16-wersowy tekst, zgodnie z celem akcji, najczęściej jest poświęcony ofiarnej pracy personelu medycznego podczas pandemii. Niektórzy jednak wolą zawrzeć w nim refleksje na temat sytuacji politycznej w Polsce. Na tę opcję zdecydował się Ziemowit Gowin, syn lidera Porozumienia.

Syn Gowina rapuje o PiS-ie

Z nagranego przez niego utworu można wywnioskować, że nie jest zachwycony rządami Zjednoczonej Prawicy, której jednym z przywódców jest jego tata. Do niedawna pełnił nawet funkcję wicepremiera i ministra w prawicowym rządzie Mateusza Morawieckiego. Omawiając zagadnienia polityczne Ziemowit Gowin nie stroni od mocnych słów:

Państwo z dykty? Chyba z totalnego g*wna. Obywatele rząd – sprawa nierówna. Wirus za oknem, w domu na ulicy. A politycy coraz bardziej dzicy. Ustawami zabijają nasze życie. Wykurzycie? Tych pajaców na górze. Czas już nadszedł na społeczną burzę. Rządzi nami Zjednoczona Prawica. Mnie już od tego strzela kur*ica.  Nie możesz nawet na kawie wychillować. Bo zaraz będą psy cię pałować. Lepiej się już schować. Nie wychylać głowy. Wysłuchać kolejnej Andrzejka mowy.

Dalej, rozprawiwszy się w krótkich słowach z TVP pod kierownictwem Jacka Kurskiego, syn Jarosław przechodzi płynnie do apelu o jak najszybsze zakończenie przez Polaków rządów Zjednoczonej Prawicy i odesłanie PiS-u na śmietnik historii:

Jak w Korei propaganda. Pogrywa sobie z nami Kaczyńskiego banda. Stroszą pióra udając piękne pawie. A w Polsce od dawna mamy bezprawie. Opozycja słaba wszyscy o tym wiemy. Nie oznacza to wcale, że się ugniemy. Połączmy się tedy, zbudujmy wielką siłę. Postawmy PiS-owcom polityczną mogiłę. Polityczną mogiłę!

A co na to tata? Zapytany o to przez Onet, odpowiedział krótko:

Syn jest dorosły, nie komentuję.

No bo w sumie co miał powiedzieć…?

Źródła: www.youtube.com

Może Cię zainteresować

zamknij