×

83-letnia Ukrainka zgwałcona przez Rosjanina. Po wszystkim chwycił za butelkę

83-letnia Ukrainka zgwałcona przez Rosjanina. Po wszystkim kobieta powiedziała żołnierzowi, że „jest na tyle stara, że mogłaby być jego matką” i zadała mu niezręczne pytanie. 83-latka nie jest jedyną, która padła ofiarą gwałtu mimo swojego podeszłego wieku. Rosjanie nie mają litości dla nikogo.

Liczba przypadków przemocy seksualnej w Ukrainie rośnie

Wojna w Ukrainie odkryła bestialską twarz rosyjskich żołnierzy. Armia Władimira Putina z zimną krwią morduje cywilów. Na jaw wychodzą również kolejne historie gwałtów z udziałem Rosjan na ludności ukraińskiej.

Według wysokiego rangą urzędnika ONZ, rośnie liczba doniesień o przemocy seksualnej w Ukrainie. Nikt nie może czuć się bezpieczny, bowiem ich ofiarami padają zarówno dzieci, jak i osoby w podeszłym wieku.

83-letnia Ukrainka zgwałcona przez Rosjanina

Amerykańska telewizja CBS News mówi o przypadku starszej Ukrainki. Z relacji dowiadujemy się, że kobieta w podeszłym wieku została zgwałcona po tym, jak rosyjscy żołnierze zajęli wioskę, w której mieszkała. Dziennikarze, ze względu na bezpieczeństwo staruszki, nie podali jej nazwiska ani nazwy miejscowości. Wiadomo natomiast, że jest emerytowaną nauczycielką, skończyła 83 lata i ma na imię Wiera.

W wywiadzie dla CBS News 83-latka wróciła pamięcią do tych traumatycznych chwil.

Złapał mnie za kark. Zaczęłam się dusić, nie mogłam oddychać. Powiedziałam temu, który mnie zgwałcił: „Jestem na tyle stara, że mogę być twoją matką. Czy pozwoliłbyś, aby to się stało twojej matce?”. Kazał mi się zamknąć.

Kiedy rosyjski żołnierz gwałcił i bił Wierę, jej niepełnosprawny mąż był w domu. W żaden sposób nie był jednak w stanie pomóc swojej żonie.

Kiedy skończył, chwycił butelkę wódki. Spytałam, czy mogę się ubrać. Wrzasnął wtedy: „Nie!”

– relacjonowała 83-latka.

Po wszystkim żołnierz wyszedł z domu. Na odchodne trzykrotnie strzelił w powietrze z karabinu.

Tamten powinien mnie zastrzelić. Żałuję, że mnie nie zabił, zamiast tego, co zrobił… Wszystko mnie boli. Jestem w stanie, w którym nie jestem ani martwa, ani żywa. Wcześniej czułam radość z wiosny, teraz nie czuję nic. Nie mam nic

– stwierdziła starsza kobieta.

Wiera, która padła ofiarą gwałtu, uważa, że jej napastnik pochodził z dalekiego wschodu Ukrainy, regionu kontrolowanego przez separatystów.

83-latka zgłosiła sprawę na policję

Ukraińska policja wszczęła już śledztwo w sprawie gwałtu na starszej kobiecie. Tymczasem szefowa UN Women, Sima Bahous, zaznaczyła, że wszystkie stawiane Rosjanom zarzuty „muszą zostać zbadane w sposób niezależny, aby zapewnić sprawiedliwość”.

Źródła: kobieta.onet.pl
Fotografie: Pixabay/Zdj. ilustrujące (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij