×

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 7 kolejnych przypadkach koronawirusa. Po raz pierwszy pojawili się zarażeni w Kielcach i Ostródzie. Zdiagnozowano kolejne przypadki w Warszawie.

7 nowych przypadków koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło nowe przypadki zarażenia koronawirusem. To pierwsze osoby chore w Kielcach i Ostródzie oraz kolejne w Warszawie. Epidemia wkroczyła na nowe rejony.  Jak podało ministerstwo zdrowia:

Mamy 7 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

następnie doprecyzowano, gdzie pacjenci się znajdują:

Potwierdzone przypadki dotyczą osoby z woj. podkarpackiego (Leżajsk), 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 osoby z woj. świętokrzyskiego (Kielce), 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda), 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław),1 osoby z woj.lubelskiego.

Nowe przypadki

Choroba nadal atakuje Europę i rozwija się tu bardzo szybko. Rząd i eksperci są przekonani, że będzie jeszcze więcej zachorowań. W Polsce mamy potwierdzonych 111 przypadków koronawirusa. Trzy osoby zmarły.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 111/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus – zamknięcie granic

Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, granice naszego kraju zamknięto na 10 dni dla cudzoziemców. Polscy obywatele mogą teraz wrócić do kraju. Będą jednak musieli przejść 14-dniową kwarantannę.

Zawieszone zostają połączenia zarówno lotnicze jak i kolejowe. Będzie jednak działał transport cargo. Nie trzeba się martwić o dowóz towaru do naszego kraju.

Polecane

Źródła: twitter.com
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować