×

6-latka przegrała z rakiem mózgu. Zmarła zaledwie parę tygodni przed Świętami

6-latka przegrała z rakiem mózgu. Dziewczynka zaledwie kilka miesięcy temu dowiedziała się o chorobie. Jej rodzina przeczuwała, że dziecko może nie dożyć Świąt, dlatego wcześniej zorganizowała wspaniałą uroczystość.

Magia Świąt Bożego Narodzenia

Epidemia koronawirusa sprawiła, że wielu pacjentów, cierpiących na inne schorzenia niż COVID-19, jest zdanych tylko i wyłącznie na siebie. Utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej szczególnie odbija się na osobach walczących z rakiem. W Wielkiej Brytanii głośno jest o przypadku 27-letniego mężczyzny, który zmarł ponieważ lekarze odmawiali wykonania rezonansu magnetycznego.

Niestety zdarzają się także przypadki beznadziejne, w których nawet kompleksowa pomoc medyczna nie jest pomóc. Tak było w przypadku zaledwie 6-letniej Arianny, u której w lipcu tego roku zdiagnozowano guza mózgu.

Rodzina mieszkającej w Fresno w USA dziewczynki miała świadomość, że ta może nie doczekać tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Wiedząc jak bardzo Arianna kocha Święta, postanowili zorganizować dla niej wcześniej wspaniałą imprezę. Pod koniec listopada w Woodward Park 6-latka spotkała się ze Świętym Mikołajem. Ten dzień był wyjątkowy i rodzina 6-latki będzie go zawsze pamiętać.

6-latka przegrała z rakiem mózgu

Ronnie Duvall, organizator imprezy dla Arianny mówił:

Nie możemy przegapić Świąt nawet podczas pandemii. Musimy celebrować rzeczy, do których jesteśmy przyzwyczajeni od zawsze.

W dniu „Świąt Bożego Narodzenia” Arianna i jej rodzina przyjechali limuzyną do parku. Na miejscu mogli zobaczyć ciężarówkę Straży Pożarnej z Fresno ozdobioną światełkami. Na dziewczynkę czekał Święty Mikołaj oraz kilka jego elfów. Dla 6-latki przygotowane było wiele niespodzianek. Arianna otrzymała m.in. różowego jeepa.

W poniedziałek, 14 grudnia rodzina dziewczynki poinformowała, że Arianna zmarła. Guz mózgu w przypadku 6-latki miał formę rozległego glejaka. Jest to wyjątkowo rzadka i jednocześnie agresywna postać raka, która na ostatnim etapie życia uniemożliwiała dziecku samodzielne funkcjonowanie. Arianna miała dwie młodsze siostry w wieku roku i 2 lat.

Patrząc na zdjęcia sprzed zaledwie kilku tygodni, trudno uwierzyć, że dziewczynki nie ma już na tym świecie.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Imgur

Może Cię zainteresować