×

27-latek błagał lekarzy o prześwietlenie. Z powodu epidemii nie otrzymał pomocy

27-latek błagał lekarzy o prześwietlenie lub rezonans magentyczny, ponieważ cierpiał na rozdzierający ból nóg. Medycy ignorowali skargi pacjenta przez wiele miesięcy. Ostatecznie mężczyzna zmarł na raka w trakcie epidemii COVID-19.

Brak pomocy lekarskiej

Nie tylko w Polsce, ale również w pozostałych krajach na świecie ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, dostęp do świadczeń lekarskich jest bardzo utrudniony. Niedawno głośno było o 13-letnim dziecku, które nie doczekało się pomocy lekarskiej, ponieważ zabrakło dla niego karetki.

Z bardzo zbliżoną sytuacją spotkał się zaledwie 27-letni Sherwin Hall. Brytyjczyk już w marcu tego roku trafił do szpitala z powodu dokuczliwego bólu nóg. Miesiąc później był hospitalizowany aż kilkanaście razy. Lekarze postawili wówczas błędną diagnozę, sądząc że pacjent ma obrzęk prostaty. Dopiero pod koniec maja, gdy pacjent wykonał rezonans magnetyczny, lekarze wykryli u niego złośliwy guz zlokalizowany w miednicy. Odkryli także 30 małych guzów rozproszonych w płucach.

Tuż przed śmiercią Hall powiedział, że ma żal do medyków:

Błagałem ich w kwietniu i maju, aby wykonali rezonans magnetyczny, ale nikt mnie nie słuchał. Zarówno mój lekarz rodzinny, jak i specjalista powiedzieli mi, że nie mogę dostać skierowania, ponieważ prześwietlenia zostały zablokowane z powodu koronawirusa.

27-latek błagał lekarzy o prześwietlenie

Wdowa po Sherwinie, który zmarł na początku miesiąca, LaTroya Hall jest zrozpaczona z powodu śmierci swojego męża.

Jestem zdruzgotana. Straciłam miłość mojego życia. Gdyby rak Sherwina został wykryty wcześniej, prawdopodobnie nadal by tu był. Martwi mnie, że rząd i służba zdrowia mówią, że usługi onkologiczne są wykonywane bez zmian. Z doświadczenia naszej rodziny wynika, że ​​nawet teraz tak nie jest.

Kobieta uważa, że politycy oraz media szerzą nieprawdziwe informacje na temat epidemii. Utrzymują, że służba zdrowia radzi sobie z natłokiem pracy. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna.

Nawet gdyby usługi zostały przywrócone do stanu sprzed pandemii, to nie wystarczy. Trzeba też usunąć zaległości. Rząd i zarządzający służbą zdrowia muszą zrozumieć, że zapanował kryzys i trzeba pilnie zwiększyć ilość świadczeń.

W związku z fatalną sytuacją w systemie opieki zdrowotnej, chorzy na raka, celebryci i medycy stworzyli świąteczne wideo wzywające rząd do zwiększenia opieki nad pacjentami onkologicznymi. Kampanię zainicjowali rodzice kosmetyczki Kelly Smith z Macclesfield w Cheshire, która zmarła na skutek przerwania leczenia raka jelita grubego z powodu pandemii. Ojciec zmarłej, Craig Russell powiedział:

Ponieważ wielu z nas oczekuje na Boże Narodzenie i możliwość zaszczepienia, pacjenci z rakiem mają poczucie, że zostali zapomniani.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij