×

Nie 500 zł na dziecko, ale aż 1500 zł. Tylko niektórzy rodzice otrzymają te pieniądze

Zmiany w projekcie ustawy o świadczeniach dla rodzin, zostały już przegłosowane przez Sejm. To oznacza, że rodziców od otrzymania 500 plus na pierwsze dziecko, dzieli już tylko głosowanie Senatu i podpis prezydenta. Okazuje się, że jeśli przypilnujemy terminów, możemy dostać więcej pieniędzy.

500 plus na pierwsze dziecko już wkrótce

To, że rodzice będą mogli składać od lipca wnioski o świadczenia na pierwsze dziecko, jest już w zasadzie pewne. Wiadomo już nawet, na jakich zasadach przyznawane będą pieniądze.

Wnioski o świadczenie na pierwsze dziecko, można składać od 1 lipca za pośrednictwem internetu i od 1 sierpnia droga tradycyjną. Chodzi oczywiście o świadczenia bez kryterium dochodowego. Te terminy są bardzo istotne, ponieważ dzięki nim możemy uzyskać wyższe świadczenie.

Twitter

Wcześniejszy wniosek, więcej pieniędzy

Okazuje się, że jeśli odpowiedni wniosek złożymy między 1 lipca a 30 września, dostaniemy wyrównanie za te miesiące w wysokości 1500 zł. Jeżeli wniosek złożymy później, pieniądze dostaniemy tylko od miesiąca, w którym zgłosiliśmy chęć do pobierania świadczenia, a pieniądze w ramach wyrównania przepadną.

Rząd ma czas 4 miesięcy na rozpatrzenie wniosku. Z tego względu, jeśli wniosek złożymy elektronicznie w lipcu, pieniądze powinniśmy dostać do 31 października. Co prawda zawsze istnieje ryzyko opóźnień, jednak przypuszczamy, że w obliczu kampanii wyborczej, wszystko odbędzie się w terminie.

Skorzystacie z 500 plus na pierwsze dziecko?

Może Cię zainteresować

zamknij