Kategorie NewsyPolitykaŻycie

Nie 500 zł na dziecko, ale aż 1500 zł. Tylko niektórzy rodzice otrzymają te pieniądze

Zmiany w projekcie ustawy o świadczeniach dla rodzin, zostały już przegłosowane przez Sejm. To oznacza, że rodziców od otrzymania 500 plus na pierwsze dziecko, dzieli już tylko głosowanie Senatu i podpis prezydenta. Okazuje się, że jeśli przypilnujemy terminów, możemy dostać więcej pieniędzy.

500 plus na pierwsze dziecko już wkrótce

To, że rodzice będą mogli składać od lipca wnioski o świadczenia na pierwsze dziecko, jest już w zasadzie pewne. Wiadomo już nawet, na jakich zasadach przyznawane będą pieniądze.

Wnioski o świadczenie na pierwsze dziecko, można składać od 1 lipca za pośrednictwem internetu i od 1 sierpnia droga tradycyjną. Chodzi oczywiście o świadczenia bez kryterium dochodowego. Te terminy są bardzo istotne, ponieważ dzięki nim możemy uzyskać wyższe świadczenie.

Nie 500 zł na dziecko, ale aż 1500 zł. Tylko niektórzy rodzice otrzymają te pieniądze
Twitter

Wcześniejszy wniosek, więcej pieniędzy

Okazuje się, że jeśli odpowiedni wniosek złożymy między 1 lipca a 30 września, dostaniemy wyrównanie za te miesiące w wysokości 1500 zł. Jeżeli wniosek złożymy później, pieniądze dostaniemy tylko od miesiąca, w którym zgłosiliśmy chęć do pobierania świadczenia, a pieniądze w ramach wyrównania przepadną.

Nie 500 zł na dziecko, ale aż 1500 zł. Tylko niektórzy rodzice otrzymają te pieniądze

Rząd ma czas 4 miesięcy na rozpatrzenie wniosku. Z tego względu, jeśli wniosek złożymy elektronicznie w lipcu, pieniądze powinniśmy dostać do 31 października. Co prawda zawsze istnieje ryzyko opóźnień, jednak przypuszczamy, że w obliczu kampanii wyborczej, wszystko odbędzie się w terminie.

Skorzystacie z 500 plus na pierwsze dziecko?