×

50 turystów na kwarantannie. W ośrodku wypoczynkowym wykryto koronawirusa

50 osób na kwarantannie w ośrodku wypoczynkowym w Rewalu. U dwóch turystów potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zarażeni trafili do szpitala w Szczecinie.

50 osób na kwarantannie

Informację PAP przekazała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan. Jak podała, przymusową izolacją zostało poddanych około 50 osób:

Po potwierdzeniu koronawirusa u dwóch turystów „z południa Polski” około 50 osób objętych zostało kwarantanną w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Rewalu (Zachodniopomorskie).

Rzeczniczka dodała, że dwie zakażone osoby to turyści, którzy przyjechali nad morze z południa Polski. Trafili do szpitala, a każdy, kto miał z nimi kontakt znajduje się w kwarantannie, gdzie wykonuje się im badania.

Osoby z ujemnym wynikiem zostaną zwolnione z kwarantanny, a jeżeli się tak przydarzy, że będą kolejne osoby, które będą miały wynik dodatni, to automatycznie osoby te będą hospitalizowane.

Małgorzata Kapłan podkreśla, że ośrodek w Rewalu wdrożył „swoje procedury” i osobom na kwarantannie niczego nie brakuje. Rzecznika gwarantuje, że chcą jak najszybciej zdiagnozować potencjalnych pacjentów, aby mogli oni wrócić do domów.

Turystyka źródłem nowych ognisk epidemicznych?

W województwie pomorskim rośnie ilość zakażeń i urzędnicy dostrzegają zależność z branżą turystyczną. W czasie długiego weekendu Polacy masowo wyjechali nad morze, nie bacząc, że wciąż trwa pandemia. Były momenty, że nie stwierdzano tam nowych przypadków. W niedzielę zanotowano 12 nowych zakażeń, a 23 czerwca było ich już 18.

Dyrektor pomorskiego sanepidu Tomasz Augustyniak wprost przyznaje, że nowe przypadki zakażeń koronawirusem na Pomorzu wiążą się z turystami. W rozmowie z dziennikarzem RMF 24 Kubą Kałudzą stwierdził wprost:

Nie ma cudów, to jest biologia

Urzędnicy jednak nie mogą powstrzymać ludzi przed wyjazdami oraz korzystaniem z ciepłej pogody. Dlatego ciągle przypominają i apelują o noszenie maseczek oraz zakładaniu rękawiczek. Najwyraźniej pomysł bonu turystycznego 500 plus nie był do końca przemyślany i jego wprowadzenie w trakcie pandemii może mieć tragiczne skutki.

Pytanie, czy rząd zareaguje na rosnące wskaźniki zachorowań wśród turystów…

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: tvn24.pl, www.rmf24.pl
Fotografie: Polsat News (miniatura wpisu), Twitter, Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować