×

5 nieszczerych znaków zodiaku. To one najczęściej okłamują swoich partnerów

5 nieszczerych znaków zodiaku, którym otwartość w związku jest w zasadzie obca. Wolą okłamać partnera, niż powiedzieć, co im leży na sercu. Dlaczego?

Większość osób, zapytanych o receptę na udany związek, wymienia zwykle szczerość i zaufanie. Jakość komunikacji między parterami wydaje się podstawową sprawą. Ostatecznie trudno polegać na kimś, kto nas okłamuje. Mimo to osoby urodzone pod pięcioma spośród znaków zodiaku, robią to nagminnie. Co ciekawe, najczęściej nie robią tego ze złych pobudek.

1. Rak

Osoby urodzone pod znakiem Raka kłamią… ze strachu. Raki niezbyt dobrze radzą sobie w sytuacjach konfrontacyjnych. Dlatego wolą uciec się do kłamstwa niż stawić czoła niewygodnej prawdzie. Czasem wolą jej po prostu nie dostrzegać. Zodiakalne Raki często kierują się emocjami i trudno im przestawić się na zdrowy rozsądek i logiczne myślenie. Kiedy prawda okazuje się niewygodna, wolą otoczyć się murem kłamstwa.

2. Ryby

Zodiakalne Ryby kłamią zwykle z… nieśmiałości. Chociaż łatwo wchodzą w bliskie relacje i mocno i szczerze kochają swoich partnerów, to mają problem z wyrażaniem swoich potrzeb i oczekiwań. Oczekują, że partner sam je odgadnie, co zwykle skazane jest na niepowodzenie. Wtedy Ryby, zamiast powiedzieć wprost, co im nie pasuje, wolą wpływać na sytuację metodą kłamstw i manipulacji.

3. Bliźnięta

Bliźnięta kłamią zwykle z najsłuszniejszych, ich zdaniem, pobudek. Wierzą, że w ten sposób chronią uczucia ukochanej osoby, Najczęściej Bliźnięta uciekają w kłamstwo przed sytuacjami niewygodnymi dla nich. Często kłamią dla tak zwanego świętego spokoju.

4. Wodnik

Osoby urodzone pod znakiem Wodnika są przekonane o swojej głębokiej moralności. Święcie wierzą, że wszystko, co robią, służy wyższemu dobru, a skoro tak, to kłamstwo staje się niewinnym zabiegiem, stosowanym w celu umocnienia związku.

Wodnik skłamie bez mrugnięcia okiem kiedy tylko uzna, że prawda mogłaby zaszkodzić jego relacjom z partnerem. W ten sposób osiąga skutek przeciwny od zamierzonego, ponieważ jest fatalnym kłamcą, niezwykle łatwym do rozszyfrowania.

5. Waga

Czarujące i ujmujące Wagi źle się czują poza swoją strefą komfortu, a do takich należą sytuacje konfliktowe. Żeby ich uniknąć, kłamią, ale zawsze delikatnie i dyskretnie. Gdy tylko trafi się możliwość uniknięcia kłótni lub jej skrócenia, odruchowo uciekają się do kłamstwa. Po prostu po to, by uchronić swoje nerwy.

Źródła: planetapolska.com, gazetakrakowska.pl, lelum.pl
Fotografie: Freepik (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować