×

Autyzm jest chorobą, którą powszechnie odbiera się jako taką, która może wpłynąć w sposób negatywny na zdolność angażowania się we wszelkiego typu interakcje społeczne. 5-letnia Iris Grace z Wielkiej Brytanii jest doskonałem przykładem na to, że wyjątki zdarzają się wszędzie. Autyzym w jej wypadku sprawia, że dziewczynka jest bardziej wrażliwa, skupia się na tym, co robi, a dzięki dbałości o szczegóły tworzy niesamowite dzieła. Wiele osób, które kupują jej obrazy porównuje jej twórczość do tej, która niegdyś wyszła spod ręki Moneta.

Mała Iris powoli zaczynała uczyć się mówić, podczas gdy jej rówieśnicy już dawno w wieku dwóch lat mieli to za sobą. Wraz z logopedą, rodzice zaczęli wprowadzać dziewczynkę w świat malarstwa. Wówczas odkryto jej niesamowity talent.

Zostaliśmy zachęcanie przez logopedę do tego, aby Iris zaczęła malować. Miało to pomóc jej skupić się na czymś i dzięki temu miała zacząć mówić. Nagle zauważyliśmy, że nasze dziecko jest naprawdę utalentowane i potrafi przez dwie godziny bez przerwy skupić na tym swoją uwagę. Autyzm w jej przypadku stworzył styl malarstwa, którego nigdy nie widziałam u dzieci w jej wieku. Iris ma niesamowite wyczucie estetyki i współdziałania kolorów. – mówi Arabella Carter-Johnson.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Polecane

Może Cię zainteresować