×

4 stacje metra zamknięte! Poważne utrudnienia w warszawskiej komunikacji

4 stacje metra zamknięte! Jak informuje portal Warszawa w pigułce, pociągi metra kursują tylko w dwóch pętlach, zaś na stację Dworzec Gdański jedzie policja. Co się stało?

Komunikat WTP

Warszawski Transport Publiczny informuje na swojej oficjalnej stronie:

Utrudnienia w kursowaniu metra linii M1.
Wyłączony ruch na stacji metra M1 – Dworzec Gdański. Kursowanie pociągów odbywa się w pętlach: METRO MŁOCINY – PL. WILSONA ..-.. METRO POLITECHNIKA – KABATY.

15:35 Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą, kursującą:

METRO POLITECHNIKA – pl. Konstytucji – Marszałkowska – Andersa – Mickiewicza – PL. WILSONA.

Linia: 520 jadąca w kierunku krańca PL. BANKOWY – wydłużenie kursowania do krańca PL. WILSONA.

Przepraszamy za utrudnienia.

Skąd te nagłe zmiany w kursowaniu metra? Co się stało?

4 stacje metra zamknięte!

Niestety tym razem nie chodzi o utrudnienia w komunikacji miejskiej związane z pracami torowymi czy remontem nawierzchni.

Jak ustalił portal Warszawa w pigułce, na stacji Dworzec Gdański ktoś pozostawił bez opieki bagaż. Ze względu na potencjalne zagrożenie dla pasażerów i osób przebywających w pobliżu stacji, na miejsce zostali wezwani policjanci.

To dlatego cztery stacje zamknięto, a pociągi metra kursują tam tylko w dwóch pętlach.

Metro w Warszawie

Metro w Warszawie, to jedyny w Polsce system kolei podziemnej. Składa się z dwóch linii: M1 (łączącej centrum Warszawy z jej północnymi i południowymi dzielnicami) oraz M2 (łączącej lewo- i prawobrzeżną część stolicy).

Systemem kolei podziemnej w Warszawie jest zarządzany przez spółkę miejską, Metro Warszawskie. Przedsiębiorstwo zdobyło m.in. nagrody główne w kategoriach Najlepszy program utrzymania i Nagroda specjalna za zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska w międzynarodowym konkursie Metro Awards 2009 oraz nagroda główna w kategorii Najlepiej udoskonalane metro (Metro Awards 2011).

Źródła: warszawawpigulce.pl, www.wtp.waw.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij