×

Każdy myślał, że ta 35-letnia alkoholiczka jest w ciąży. Jednak w jej brzuchu nie było dziecka!

35-letnia Brytyjka wyglądała jak zwyczajna kobieta w ciąży. Obcy ludzie bardzo często ustępowali jej miejsca w autobusie, by mogła chwilę odpocząć. Jednak Jo wcale nie była w ciąży. Brzuch wyglądający jak ciążowy w rzeczywistości był wynikiem uzależnienia od alkoholu i postępującej marskości wątroby. Konieczna była pomoc medyczna, bo życie kobiety było zagrożone.

watroba-5

Jo była barmanką i w ciągu 5 lat pracy uzależniła się od alkoholu do tego stopnia, że wypijała trzy butelki wina dziennie. To spowodowało uszkodzenie jej wątroby

Z powodu poważnych uszkodzeń wątroby, składniki które powinny być przetwarzane wewnątrz niej przenosiły się do jamy brzusznej.

watroba-3

Gdy następuje marskość wątroby, tkanka bliznowata zastępuje tą zdrową. W rezultacie u Jo doszło do zatrzymania płynów, co sprawiło, że jej brzuch był nadęty i wyglądał, jakby była w ciąży.

watroba-4

Jo musiała co trzy tygodnie pojawiać się w szpitalu, by płyny zostały odciągnięte

Zabieg ten jest bardzo bolesny i jednorazowo odciągane jest około 12 litrów płynu. Jest to jednak konieczne w takich sytuacjach.

watroba-1

Jo zrozumiała swój problem z alkoholem. Uszkodzenie wątroby było jednak trwałe…

Historia 35-letniej Jo jest przykładem, jak tragiczne w skutkach może okazać się nadmierne spożycie alkoholu. Bo to nie tylko chwilowe zamroczenie, to nie tylko kac dnia następnego.

Regularne spożywanie napojów wysokoprocentowych prowadzi do wielu poważnych chorób, a nawet śmierci.

watroba-2

Warto pamiętać, że wszystko jest dla ludzi, ale we wszystkim trzeba zachować zdrowy umiar.

Może Cię zainteresować