×

3 zawody, które są znienawidzone przez Polaków. Nikt nie lubi osób na tych „stanowiskach”

Mówi się, że żadna praca nie hańbi, ale czy to prawda? Jest na liście kilka stanowisk, na które Polacy patrzą nie do końca przychylnym okiem. Zawody te spotykają się często z wyzwiskami, prześmiewczym żartem czy wulgaryzmami. Polacy nie są pozytywnie nastawienie do osób pracujących jako:

Prostytutka

Mówi się, że to najstarszy zawód świata. Polega na świadczeniu usług seksualnych w zamian za pieniądze czy inne korzyści. Prostytucja występuje w różnych formach, jednak jej status prawny różni się w zależności od kraju, a czasami od regionu w danym kraju. W pewnych miejscach prostytucja jest aktywnością dozwoloną, ale nieuregulowaną, w niektórych jest uznawana za przestępstwo, niekiedy jest normalnie wykonywanym, regulowanym zawodem. Prostytucja w Polsce jest legalna i praktykowana, lecz nie regulowana prawnie.

Choć niektórzy korzystają z usług prostytutki, to czy mają szacunek do takiej kobiety?

Telemarketer

Kiedy dzwoni do nas kobieta przedstawiając się jako operator sieci mamy dwie możliwości: odłożyć słuchawkę, albo wciągnąć się w długi, niekończący monolog, w którym pozostawia nam się dwie alternatywne możliwości wypowiedzi: tak lub nie. Przeważnie dzwoni w najmniej oczekiwanym momencie i zazwyczaj nie rozumie słowa „nie”.

No powiedz, czy przynajmniej raz w życiu nie zdarzyło Ci się, że telemarketer doprowadził Cię do szału?

youtube.com

Kontroler biletów

Praca niby jak każda inna. Kontroler ma za zadanie sprawdzać, czy każdy pasażer środka komunikacji posiada ważny, aktualny czy podbity bilet. To dlaczego tak wiele osób nie lubi kontrolerów i nazywa ich kanarami?

youtube.com

Zgadzasz się z tym? Dopisałbyś do listy jeszcze jakiś zawód?

Może Cię zainteresować