×

3-latka umiera w samochodzie, gdy jej matka bawi się z młodszym partnerem

3-latka umiera w samochodzie w chwili, gdy jej matka wspólnie ze swoim dużo młodszym chłopakiem ogląda Netflix’a. Historia dziewczynki, która przez ponad 5 godzin przebywała w nagrzanym pojeździe jest wstrząsająca.

Fala upałów

W Polsce nastała długo wyczekiwana fala upałów. Temperatury są bardzo wysokie, dlatego koniecznie należy pamiętać, aby nie pozostawiać w samochodach dzieci ani zwierząt. Metalowe powierzchnie i szkło nagrzewają się w błyskawicznym tempie. Przebywanie w zaparkowanym pojeździe nawet przez kilka minut może doprowadzić do udaru. Niestety każdego roku dochodzi do tragedii, których można było uniknąć.

Jedną z ofiar jest zaledwie 3-letnia Rylee Rose Black z Queensland w Australii. Dziewczynka została zamknięta w samochodzie należącym do matki na ponad pięć godzin. Jak ustalili miejscowi policjanci, rano Rylee towarzyszyła swojej matce oraz jej chłopakowi w rozwożeniu trzech starszych sióstr do szkół.

W trakcie drogi powrotnej do domu w Townsville, para pokłóciła się. W tym czasie Rylee zapadła w sen. Jej głowa opadła na tyle, że dorośli mogli jej nie widzieć z przednich siedzeń. Po powrocie z przejażdżki, ok. 9:00 rano 37-letnia Laura Black i jej 29-letni chłopak, Aaron Hill wysiedli z pojazdu i udali się do domu. Zakochani zupełnie zapomnieli, że w samochodzie znajduje się dziecko.

Nie wiadomo, czy Black zamierzała wrócić po córkę po rozładunku samochodu, czy po prostu zapomniała o istnieniu najmłodszej z czterech dziewczynek. 3-latka przez pięć długich godzin przebywała w nagrzanym samochodzie. W tym czasie temperatura na zewnątrz wzrosła do prawie 32 stopni Celsjusza. W środku musiało być jeszcze goręcej. Dziecko zostało odkryte dopiero ok. 15:00. 3-latka była już nieprzytomna. Matka znalazła ją leżącą w foteliku, gdy zamierzała wsiąść do samochodu, aby odebrać starsze córki ze szkoły.

3-latka umiera w samochodzie

Zarówno Black, jak i Hill zostali aresztowani i oskarżeni o zabójstwo. Po weekendzie spędzonym w więzieniu, oboje wyszli na wolność. Według prokuratora Tasmana Murphy’ego, para miała przez cały dzień oglądać serial „Niepokorni” (eng. Shameless) w serwisie Netflix, podczas gdy dziecko przebywało w samochodzie. Para była oszołomiona, gdy zorientowała się, gdzie jest najmłodsza z dziewczynek.

Odwrócili się i zobaczyli, że głowa poszkodowane dziecka opadła… kobieta zdjęła ją z fotelika, aby podjąć próbę resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

I choć matka zadzwoniła pod 911, to na pomoc było już za późno. Ojciec dziewczynki nie może pogodzić się z tą tragedią. Na stronie GoFundMe, którą założyli przyjaciele rodziny możemy przeczytać:

Droga mała Rylee Rose, wyrosły jej anielskie skrzydła w piątek 27 listopada 2020 r. Zostawiła po sobie kochającego, oddanego i zdruzgotanego ojca Pete’a i trzy starsze siostry. Nikt nie powinien ponosić takiej straty.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij