×

Córka Kurta Cobaina ma już 26 lat. Jej podobieństwo do taty jest zadziwiające

Klub 27 termin określający znanych muzyków z gatunku rocka, bluesa i R&B, którzy z różnych przyczyn zmarli w wieku 27 lat. Jednym z nich był legendarny wokalista zespołu Nirvana, Kurt Cobain, który wraz z Kristem Novoseliciem założył najpopularniejszy zespół grunge’owy w historii. Wybitny artysta zastrzelił się w swoim domu w Seattle. Wczoraj minęło dokładnie 25 lat odkąd nie ma go na tym świecie.

Jego muzyka żyje do dziś

Mimo stylu życia Kurta Cobaina, który miał swoich przeciwników jak i zwolenników, nie można mu odmówić ogromnego talentu, bowiem muzyk pozostawił po sobie wyjątkowe dziedzictwo. Dziedzictwo, które jest żywe do dnia dzisiejszego, mimo że od śmierci Kurta Cobaina minęło już 25 lat.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez fan account (@nirvanaandhole)

Okoliczności śmierci artysty

Choć od śmierci Kurta Cobaina minęło już ćwierć wieku, okoliczności w jakich doszło do tragedii wciąż nie zostały oficjalnie potwierdzone. Wiadomo, że muzyk był silnie uzależniony od heroiny. Wiele osób uważa, że po ucieczce z kliniki odwykowej udał się do swojego domu, gdzie miał popełnić samobójstwo. Zwolennicy teorii spiskowych uważają z kolei, że za śmiercią wybitnego muzyka stała jego kontrowersyjna żona i liderką zespołu Hole, Courtney Love, z którą miał córkę – 26-letnią dziś Frances Bean Cobain.

Nie da się ukryć, że cząstka Kurta Cobaina pozostała w jego córce Frances. Prawda, że są do siebie zadziwiająco podobni?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Frances Bean Cobain (@frankiesisi)

Życie Frances Bean Cobain

Frances Bean Cobain urodziła się 18 sierpia 1992 rok w Los Angeles. Zanim jednak przyszła na świat, krążyły plotki, że jej matka w trakcie ciąży wciąż zażywała heroinę. Mimo batalii prawnej, która nieustannie była prowadzona odnośnie stylu życia Kurta i jego żony, para ostatecznie uzyskała prawda do opieki nad córką.

1 kwietnia 1994 roku Frances odwiedziła swojego ojca w centrum rehabilitacyjnym w Marina Del Rey w Kalifornii, gdzie razem grali. To był ostatni raz, kiedy widziała swojego ojca żywego. Rankiem 8 kwietnia 1994 r. Kurt Cobain został znaleziony martwy w swoim domu w Seattle.

Od tego czasu Frances nie miała łatwego życia. Wczesne lata dzieciństwa spędziła w Seattle i Los Angeles, a kiedy jej mama została aresztowana pod zarzutem nadużywania narkotyków w październiku 2003 roku, trafiła pod opiekę babci. Dopiero w 2005 roku Love odzyskała prawa do opieki nad córką, z którą od zawsze miała bardzo dobry kontakt.

Kiedy moja mama jest na „zdrowej” ścieżce, jest jedną z najpiękniejszych, najbardziej inteligentnych i najmilszych ludzi, jakich kiedykolwiek poznałam. Rzecz w tym, że ona jest na tyle świadoma, inteligentna i mądra, że nie wie, co ma ze sobą zrobić, kiedy zostaje sama. Jest bardzo empatyczna i nie wie, co ma z tym zrobić. Wtedy wpada w stany samozniszczenia – mówi w jednym z wywiadów Fransec

W młodości Frances Cobain uczęszczała do Bard College, gdzie studiowała sztukę.

18 sierpnia 2010 r. Cobain odziedziczyła 37% majątku swojego zmarłego ojca. W 2011 r. Cobain kupiła swój pierwszy dom, willę w stylu zachodnim o wartości 1,8 mln dolarów w West Hollywood.

W 2014 roku Frances wyszła za muzyka Isaiaha Silvę. Ich związek nie przetrwał jednak próby czasu, a para ostatecznie rozwiodła się w 2016 roku. Córka Kurta Cobaina przyznaje jednak, że to małżeństwo dało jej poczucie stabilizacji, kiedy tak bardzo tego potrzebowała

Dziś zajmuje się sztuką wizualną i jest zawodową modelką.

Myślicie, że którykolwiek z dzisiejszych artystów będzie mógł cieszyć się równie ogromną popularnością za 25 lat?

Może Cię zainteresować

zamknij