×

20-letnia Polka podbiła YouTube. „Byłeś nikim i nagle wszyscy do ciebie dzwonią”

Myślisz, że marzenia się nie spełniają? Czasem spełniają się… zupełnie przez przypadek. 20-letnia Polka podbiła YouTube. To miała być zwykła etiuda na zaliczenie studiów. Wyszło… zaskakująco i nadzwyczajnie. Etiuda stała się serialem, a serial globalnym hitem!

Dzięki tej dziewczynie, polski serial ma już niemal 30 milionów wyświetleń na YouTubie!

Miała tylko zaliczyć egzamin

W 2018 roku jedna ze studentek Warszawskiej Szkoły Filmowej, stanęła przed wyzwaniem, z jakim musi zmierzyć się każdy student – zaliczenie roku.

W tym przypadku, Natasza potrzebowała etiudy filmowej o tematyce erotycznej, która pozwoliłaby jej zdać egzamin i… zmazać złe wrażenie. Wcześniejsza etiuda Nataszy była kompletną klapą i zawiodła całą komisję.

Dziewczyna podeszła do sprawy ambicjonalnie. Chciała udowodnić komisji, a może bardziej sobie samej, że jej wcześniejsze dobre oceny nie były przypadkowe. To, co wydarzyło się później, przerosło najśmielsze oczekiwania studentki, jak i komisji z Warszawskiej Szkoły Filmowej.

20-letnia Polka podbiła YouTube

Jak się okazało, etiuda filmowa, stworzona po to, żeby zaliczyć rok, stała się serialem. A serial… globalnym hitem! Dzisiaj serial ma prawie 30 milionów wyświetleń. A sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie.

Natasza zamieściła etiudę szkolną na YouTubie z angielskimi napisami, żeby pokazać ćwiczenie szkolne znajomym z zagranicy. Szybko okazało się, że ludzie czekają na dalszy ciąg historii.

Już kilka miesięcy później, studentka Warszawskiej Szkoły Filmowej rozpoczęła pracę nad kontynuacją szkolnej etiudy. Pieniądze zebrała dzięki akcji crowdfundingowej.

„Kontrola”

Prostota, emocje, erotyka… co sprawiło, że ta krótka forma przyniosła światowy sukces?

W obsadzie nie pojawiają się gwiazdy kina, a znajomi Nataszy, w dużej mierze również studenci. Produkcja powstawała przy niewielkim nakładzie finansowym. Całość można zobaczyć za darmo na serwisie YouTube.

„Kontrola” to polski miniserial internetowy o tematyce LGBT, który składa się z siedmiu odcinków. Opowiada o miłosnej relacji dwóch młodych kobiet: Natalii i Majki, granych przez Adriannę Chlebicką i Ewelinę Pankowską. Finałowy odcinek obejrzało… ponad 260 tysięcy widzów!

Produkcję wspierała Parada Równości, a także firma Panavision, która pomogła Nataszy zorganizować sprzęt niezbędny do nagrań.

Kim jest Natasza Parzymies?

Gdy Natasza Parzymięs nakręciła pierwszy odcinek „Kontroli”, miała… 18 lat! Dziś jest 20-latką, która osiągnęła ogromny sukces. I ma apetyt na znacznie więcej…

Życie zawodowe młodej reżyserki, jest zaplanowane na 2 lata do przodu! Natasza studiuje na Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w Warszawskiej Szkole Filmowej. O jej nazwisku jeszcze będzie głośno…

Następny będzie Netflix?

Dziś serial Nataszy Parzymies ma fanów na całym świecie: w Brazylii, Chinach, czy Indiach. Krytyk filmowy Michał Oleszczyk pisze o nim, że jest „poruszający, zwięzły, delikatny, piękny i łamiący serce”.

Jak czytamy w wywiadzie dla so-magazyn.pl, jeszcze 2 tygodnie wcześniej Natasza otrzymywała propozycje zostania asystentką reżysera. Teraz proponują jej już stanowisko reżysera produkcji!

Netflix i HBO wydają się coraz bliższą perspektywą. Parzymies dostała propozycje dwóch dużych projektów.

Podniosła mi się samoocena. A że była niska, to jak się podniosła, nie uderzyła mi sodówka do głowy, tylko samoocena znalazła się na odpowiednim poziomie. Codziennie budzę się i nie wierzę w to, co się dzieje. Otwieram kalendarz i… Musiałam kupić kalendarz! To dobre, bo są akurat przeceny. Nikt o tej porze roku nie kupuje kalendarzy.

– mówi Natasza. Jak sama twierdzi, sukces ją mocno zaskoczył i nieco… przytłoczył.

Trzymamy kciuki i życzymy, by dobra passa trwała!

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), YouTube.com, Facebook.com, Twitter.com

Może Cię zainteresować