×

20-latka zmarła po dopalaczach? Jej ciało znaleziono w poznańskim mieszkaniu

20-latka zmarła po dopalaczach? Takie są nieoficjalne informacje. Policja i prokuratura prowadzą właśnie czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności śmierci młodej kobiety. Jej ciało znaleziono w poznańskim mieszkaniu w godzinach porannych. W pomieszczeniu przebywał także 20-letni mężczyzna.

20-latka zmarła po dopalaczach?

Choć od wielu lat nie funkcjonują już w Polsce sklepu stacjonarne oferujące dopalacze, to wciąż istnieje możliwość zakupu tych niebezpiecznych substancji w Internecie. Spożywanie ich jest szalenie ryzykowne, ponieważ skład dopalaczy zazwyczaj nie jest w pełni znany.

W Poznaniu doszło do tragedii po tym, jak grupa znajomych najprawdopodobniej odurzyła się substancjami psychoaktywnymi. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji potwierdziła, że w niedzielę w godzinach porannych funkcjonariusze z Poznania otrzymali zgłoszenie dotyczące jednego z mieszkań na terenie poznańskiego Grunwaldu.

Zgłaszający mężczyzna nie mógł się skontaktować ze swoim kolegą. Był zaniepokojony, powiadomił policję. Pojawiła się informacja, że mężczyzna, z którym nie ma kontaktu, może zażywać jakieś środki psychoaktywne.

Policjanci przy wsparciu ze strony Straży Pożarnej weszli do mieszkania. W środku znajdowało się ciało 20-letniej kobiety oraz mężczyzna, który sprawiał wrażenie zatrutego dopalaczami. Około 20-letni mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Jego stan jest poważny. Policja nie wyklucza, że zarówno zmarła kobieta, jak i hospitalizowany 20-latek zażywali dopalacze.

20-latka zmarła po dopalaczach 2
Twitter

Substancje psychoaktywne

Iwona Liszczyńska relacjonuje, że mężczyzna przebywający w mieszkaniu był w bardzo złym stanie i konieczne było natychmiastowe podjęcie leczenia. Niestety, 20-latka już nie żyła.

Wewnątrz znaleziono kobietę i mężczyznę w wieku ok. 20 lat. Mężczyzna znajdował się w stanie wymagającym natychmiastowej hospitalizacji, znajduje się w szpitalu pod opieką lekarzy. Kobiety nie udało się uratować, przybyły na miejsce lekarz stwierdził jej zgon.

Policja nie chce zdradzić informacji o tym, czy podczas interwencji zabezpieczono jakieś substancje psychoaktywne. Z nieoficjalnych wiadomości wynika, że do śmierci kobiety doprowadziły dopalacze. Wkrótce zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która dostarczy więcej informacji na temat okoliczności śmierci kobiety. 20-letni mężczyzna walczy o życie w szpitalu.

20-latka zmarła po dopalaczach 3
Twitter
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij