×

Każdy pamięta 2-latka, który wypalał 40 papierosów dziennie. Nie uwierzysz, jak wygląda dzisiaj

Chłopiec, o którym mówił cały świat ze względu na nałogowe palenie papierosów, całkowicie odmienił swoje życie. Nie tylko rzucił szkodliwy nałóg, ale też pozbył się zbędnych kilogramów.

O Aldi’m Rizal’u stało się głośno w 2010 roku. Miał wtedy 2 lata, mieszkał na wsi na Sumatrze w Indonezji i nałogowo palił.

Nie mogę uwierzyć, że piszę te słowa, ale tak… Ten chłopiec w wieku 2 lat palił nawet 40 papierosów dziennie!

ⓒ Barcroft Mediów

Po tym jak te szokujące zdjęcia pojawiły się w Internecie, rząd indonezyjski rozpoczął działania, które miały pomóc dziecku zerwać z nałogiem.

Ten cel udało się osiągnąć dwa lata temu. Uzależnienie od nikotyny zastąpił jednak ogromny apetyt, a to szybko przełożyło się na wagę chłopca.

ⓒ Barcroft Mediów

Na szczęście obecnie, 9-letni Aldi nie pali, ma optymalną wagę i świetnie radzi sobie w szkole.

Mama Aldi’ego, Diane Rizal powiedziała w 2013 roku:

Na początku, kiedy walczyliśmy z nałogiem Aldi’ego, miał straszliwe napady złości. W tym momencie mamy to za sobą.

ⓒ Barcroft Mediów

Wszystko byłoby dobrze, gdyby chłopak nie zastąpił papierosów ogromnymi porcjami jedzenia… Dziennie zjadał nawet 3 puszki mleka skondensowanego. Jego mama mówiła, że Aldi uderzał głową o ścianę, dopóki nie dała mu kolejnych porcji posiłków.

Ważył 24 kg, prawie 6 kilogramów więcej niż powinno ważyć zdrowe dziecko w jego wieku. Rodzice zabrali go więc do dietetyka, który ustalił ścisłą dietę.

ⓒ Barcroft Mediów

Specjalista pediatrii dr William Nawawi uważa, że ​​dawny zwyczaj palenia Aldi’ego mógł przyczynić się do jego nadwagi. Jak twierdzi:

Organizm nie jest w stanie pobierać odpowiedniej ilości glukozy z pożywienia, a to sprawia, że Aldi jest coraz większy i większy.

ⓒ Barcroft Mediów

Ale po włączeniu do diety dużej ilości świeżych owoców i warzyw, chłopiec pozbył się swojej  nadwagi i skupił się na szkole. Brawo Aldi!

Może Cię zainteresować

zamknij