×

2-latka utknęła w rozgrzanym BMW. Matka zatrzasnęła kluczyki w samochodzie

O krok od tragedii w Kielcach. 2-latka utknęła w rozgrzanym BMW. Zdesperowana matka zareagowała błyskawicznie. Udało jej się wybić szybę w pojeździe. Policjanci apelują o ostrożność.

2-latka utknęła w rozgrzanym BMW

Dramatyczne sceny rozegrały się 29 czerwca, ok. godz. 10, nieopodal przedszkola przy ul. 1 Maja w Kielcach. To był upalny dzień. Kobieta wsadziła do samochodu dziecko, a potem zamknęła drzwi i ruszyła w stronę siedzenia kierowcy. Wtedy zorientowała się, że nie może się dostać do samochodu, ponieważ drzwi się zatrzasnęły, a kluczyki utknęły w środku.

Niestety, okazało się, że drzwi się zatrzasnęły, kluczyki są w środku, a kobieta nie ma jak dostać się do dziecka

— mówił w rozmowie z portalem echodnia.eu podkomisarz Karol Macek, rzecznik prasowy kieleckiej policji.

Matka wybiła tylną szybę

Wokół 29-latki i jej auta zebrało się kilkoro ludzi. Wszyscy chcieli pomóc. Kilku mężczyzn bezskutecznie próbowało zbić szybę w samochodzie. Dopiero zdesperowanej matce udało się to zrobić. Kobieta zbiła tylną szybę, dzięki czemu maleństwu nic się nie stało. Na szczęście 29-latka zdawała sobie sprawę z tego, że jest to wyścig z czasem.

2-latka utknęła w rozgrzanym BMW
echodnia.eu screenshot

Policja apeluje o zachowanie środków ostrożności. Od wielu dni cała Polska zmaga się z ekstremalnymi upałami i na tym z pewnością nie koniec. Policjanci przypominają, że temperatura w nagrzanym aucie może sięgać nawet 50 – 60 stopni. Pozostawienie dziecka (ale i zwierzęcia) w takiej temperaturze, może doprowadzić do tragedii i niestety w wielu przypadkach dowiadujemy się o dramatycznym finale tego typu sytuacji i śmierci dziecka.

Jeżeli zauważysz dziecko lub zwierzę zamknięte w samochodzie, koniecznie powiadom służby ratunkowe, dzwoniąc na numer 112.

Warto pamiętać, że w takiej sytuacji najważniejsze jest ratowanie życia i zdrowia. Wybicie szyby w samochodzie, który stał się śmiertelną pułapką, nie pociąga za sobą odpowiedzialności za zniszczenie mienia.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij