×

18 ofiara koronawirusa w Polsce! Nie żyje pacjent hospitalizowany w Warszawie

18 ofiara koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci pacjenta, który był hospitalizowany w Warszawie. Jest też 157 nowych przypadków zakażenia. W sumie do tej pory w naszym kraju zdiagnozowano 1638 osób w kierunku choroby Covid-19.

Koronawirus w Polsce

Wczoraj, tj. 27 marca wykryto 168 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Według danych przekazanych przez resort zdrowia, hospitalizowanych było 1696 pacjentów, a objętych kwarantanną 94 297 osób.

Dzisiaj statystki prowadzone przez ministerstwo, jak zwykle, uległy zmianie. Dane dotyczące koronawirusa w Polsce (stan na 28 marca do godz. 20 przedstawiały się następująco: zdiagnozowano 92 nowych przypadków i stwierdzono 1 zgon.

Niestety to nie był koniec doniesień Ministerstwa Zdrowia. Pozytywnych testów potwierdzonych laboratoryjnie przybyło i to o 157 nowych przypadków! Większość z nich dotyczy województwa mazowieckiego.

Jak możemy przeczytać w mediach społecznościowych MZ:

Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.

Oznacza to, że w sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1638.

18 ofiara koronawirusa w Polsce

Jak poinformowało ministerstwo, zmarła również kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był hospitalizowany w Warszawie.

Pacjent był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Jest 18 ofiarą śmiertelną koronawirusa w Polsce.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: twitter.com
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij