×

18-latka przez tydzień imprezowała w najlepsze. Jej córeczka konała z głodu

18-letnia matka zagłodziła córkę. Kobieta opuściła dom na tydzień, aby świętować swoje 18. urodziny. W tym czasie dziecko pozostawało bez jakiejkolwiek opieki. Gdy matka wróciła, okazało się, że dziewczynka już nie żyje.

Nastoletnia matka

W ostatnim czasie można zaobserwować wyraźny trend niechęci do rodzicielstwa. Coraz więcej osób otwarcie przyznaje się do tego, że żałuje posiadania dzieci i gdyby mogło cofnąć czas, to na pewno by się na nie nie zdecydowało. Wielu rodziców przyznaje, że fakt, że ma dzieci wynika jedynie z czystego przypadku i jest ich życiowym błędem. Wszystko wskazuje na to, że podobnie było w przypadku 18-letniej Verphy Kudi, która w wieku 16 lat urodziła dziecko. Ojciec dziewczynki noszącej imię Asiah nie jest znany.

Dziewczyna zdecydowanie nie była przygotowana na macierzyństwo i prawdopodobnie dlatego nie wiedziała, jak należy zajmować się maluchem. W związku z tym, 18-latka zamieszkała w bloku komunalnym działającym w ramach programu ochrony młodych rodzin określanych jako „wrażliwe”.

Mieszkająca w Brighton nastolatka, 5 grudnia 2019 roku udała się na imprezę z okazji swoich 18. urodzin. Verphy przez 6 dni przebywała poza domem. Śledczym udało się ustalić, że w tym czasie odwiedziła kilka różnych miast. Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały ją w Londynie, Coventry oraz Soulhill.

18-letnia matka zagłodziła córkę

Verphy Kudi wróciła do budynku dopiero 11 grudnia. Z zapisu na kamerach monitoringu widać, że przyszła do domu o szóstej rano. Chwilę później kobieta zorientowała się, że jej dziecko się nie rusza. Zatelefonowała na pogotowie. Do dyspozytorów mówiła, że córka „nie może się obudzić”. Karetka przetransportowała 20-miesięczne dziecko do szpitala. Na miejscu od razu stwierdzono zgon. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było zagłodzenie oraz odwodnienie. Lekarze potwierdzili także, że u dziewczynki rozwinęła się grypa.

W momencie śmierci córki, Kudi od 11 tygodni mieszkała w mieszkaniu przydzielonym jej w ramach programu YMCA Downslink. Jest to program działający na zlecenie miasta Brighton, który oferuje wsparcie dla rodzin. Ludzie otrzymują samodzielne mieszkania z przestrzenią wspólną. W budynku są obecni także pracownicy dyżurujący. Póki co, nie wiadomo, czy w czasie nieobecności 18-letniej matki ktokolwiek odwiedził Asiah. Matka dziewczynki nie posiadała przypisanego pracownika społecznego, niemniej jednak w budynku przez cały czas przy wejściu powinni przebywać pracownicy. Postępowanie pomoże ustalić, dlaczego nikt nie zareagował, widząc że kobieta opuściła dom na tak długo. 18-latka przed sądem przyznała się do winy. Wysunięto wobec niej oskarżenie popełnienia zabójstwa w dniach 4-12 grudnia 2019 roku.

Niedawno w Polsce było głośno o równie przerażającym zachowaniu wyrodnej matki. Kobieta doprowadziła do śmierci swojej córki, polewając ją zimną wodą. Potem śledztwo wykazało, że dziecko było także brutalnie bite.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter, www.hippopx.com

Może Cię zainteresować

zamknij