×

17-latek zabił rówieśnicę a drugą ciężko ranił. To finał motocyklowych wyczynów

17-latek zabił rówieśnicę. Nieletni chłopak, podróżujący na motocyklu wjechał w dwie nastolatki siedzące na ławce w pobliżu miejscowej kapliczki. Jedna z dziewczynek zmarła na miejscu. Druga z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tragedii.

Makabryczny wypadek

Przed dwoma dniami, 16 lipca na lokalnej drodze w Trynosach Osiedlu (województwo mazowieckie) miały miejsce przerażające wydarzenia. W godzinach wieczornych doszło do wypadku z udziałem młodzieży. Jak przekazał PAP Norbert Cibor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, około godziny 22:00 17-letni chłopak podróżował na motocyklu wraz ze swoją dziewczyną. Zupełnie niespodziewanie motocyklista zjechał na pobocze. Doszło do kolizji z dwoma dziewczynami, siedzącymi obok kapliczki. Norbert Cibor relacjonował:

Na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w dwie 17-latki, które siedziały na ławce przy kapliczce. Jedna z nich, mimo podjętej reanimacji, zmarła. Druga w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

Pomimo szybko rozpoczętej akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować 17-latki. Druga z poszkodowanych trafiła do szpitala. Jej stan określa się jako bardzo poważny.

Motocyklista oraz jadąca z nim dziewczyna trafili do policyjnego aresztu. Od nastolatka pobrano próbkę krwi w celu określenia czy był pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających. Nie podano do wiadomości publicznej, dlaczego również 17-latka została zatrzymana. Póki co, trwa oczekiwanie na wyniki. Z informacji podanych przez policję wynika, że wszyscy uczestnicy wypadku są mieszkańcami okolicznych miejscowości. Śledczy prowadzą działania zmierzające do poznania dokładnych okoliczności wypadku.

17-latek zabił rówieśnicę

Trwają wakacje i bez wątpienia atmosfera luzu za bardzo udziela się młodym ludziom. Rodzice powinni teraz przykładać więcej uwagi do tego, co ich dzieci robią w wolnym czasie. Niekiedy paradoksalnie to właśnie nastolatkowie wymagają większej kontroli niż kilkuletnie maluchy. Młodzi ludzie na motocyklach czy quadach to wielkie zagrożenie dla otoczenia, ponieważ bardzo często kieruje nimi brawura i chęć popisania się przed innymi. Tymczasem konsekwencje są bardzo surowe. Za zabicie 17-latki młody motocyklista z miejscowości Trynosy może trafić do więzienia nawet na 8 lat. W art. 177 § 1 i 2 k.k. czytamy, jakie kary mu grożą:

§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1 podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8″.

Fotografie: Facebook, google.maps

Może Cię zainteresować

zamknij