×

15-latka śmiertelnie potrąciła 54-latkę. Obok niej w samochodzie siedziała mama

15-latka kierowała samochodem w towarzystwie swojej matki. Bezmyślne postępowanie kobiety oraz jej córki skończyło się wielkim nieszczęściem. Dziewczynka śmiertelnie potrąciła pieszą. Czy najbliższe lata może spędzić za kratkami?

Coraz młodsi kierowcy

Nie od dziś wiadomo, że młodzi kierowcy odpowiadają za ogromną liczbę wypadków. Ich brawurowa jazda oraz brak doświadczenia sprawiają, że stanowią na drogach duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Co jakiś czas, pojawiają się pomysły wprowadzenia na samochodach specjalnego oznakowania, które pomogłoby w identyfikacji kierowców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę za kółkiem.

Być może takie rozwiązanie pomogłoby ograniczyć ilość niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Niestety okazuje się, że nawet takie działanie nie byłoby wystarczające, ponieważ po polskich ulicach poruszają się nawet nastolatkowie, którzy do egzaminu na prawo jazdy będą mogli przystąpić dopiero za kilka lat.

Na domiar złego, nie brakuje bezmyślnych rodziców, którzy zgadzają się, aby ich nieletnie dzieci kierowały pojazdami w przestrzeni publicznej. Przykładem skrajnej głupoty jest postępowanie matki 15-latki, która pozwoliła córce prowadzić samochód po niewielkiej wsi Koperniki pod Nysą. Finał swobodnego podejścia do przepisów ruchu drogowego był katastrofalny.

15-latka kierowała samochodem

Wczoraj około godziny 14.00 na placu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kopernikach w województwie opolskim doszło do śmiertelnego wypadku samochodowego. Pojazd kierowany przez 15-latkę najechał na wychodzącą z pracy 54-letnią kobietę. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, jednak pomimo długotrwałej akcji ratowniczej, nie udało się uratować poszkodowanej. Kobieta zmarła na miejscu. Oficer prasowy KP Policji w Nysie potwierdził, że kierowcą odpowiedzialnym za zabicie pieszej było dziecko.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że w chwili wypadku na siedzeniu pasażera znajdowała się matka niespełna 15-letniej dziewczynki. Po incydencie na miejscu pracowała ekipa śledcza. Sprawa nieletniej trafi do sądu rodzinnego. Zgodnie z przepisami prawa karnego, za przestępstwa nie odpowiada osoba, która nie ukończyła 17 lat. Jednakże, w wyjątkowych sytuacjach do odpowiedzialności karnej może zostać pociągnięte dziecko, które ukończyło 15 lat.

Kilka dni temu miał miejsce inny wypadek z udziałem młodego kierowcy. 20-letni mężczyzna w Warszawie rozjechał dwoje ludzi.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Polecane

Może Cię zainteresować