×

14-latki z Zabrza umówiły się przez Internet ze starszymi mężczyznami. Doszło do tragedii

Wychowując dorastające dzieci, starasz się nie kontrolować ich w 100%, ponieważ przez to czują się jeszcze bardziej osaczone i może to spowodować, że więcej nie będą chciały Ci się zwierzać. Czy naprawdę na tym Ci zależy? Z pewnością nie, ale kiedy tylko trochę odpuszczasz, okazuje się, że lepiej byłoby mieć kontrolę nad wszystkim. Ciężko znaleźć złoty środek, ale lepiej mimo wszystko mieć wiedzę na temat tego, co robi dziecko pod Twoją nieobecność lub gdy szpera godzinami w komputerze…

Dramat w Zabrzu

Do tragedii doszło w śląskim mieście, gdzie dwie 14-letnie dziewczynki umówiły się przez Internet z nieznajomymi. Znajomość zawarły z nimi na portalu społecznościowym. Zaczęli ze sobą pisać, a po jakimś czasie padła propozycja spotkania.

Dorośli mężczyźni nie mieli dobrych zamiarów wobec nastolatek. Wykorzystali je w brutalny sposób i odeszli. Na szczęście bardzo szybko zostali zatrzymani. Dwóch 36-latków usłyszało zarzuty: pierwszy zarzut współżycia z osobą małoletnią, a drugi zarzut zgwałcenia i zatrzymano go tymczasowo na 3 miesiące. Grozi im 12 lat pozbawienia wolności. St. sierż. Agnieszka Żyłka, rzecznik zabrzańskiej policji mówi:

Niezależnie od wymiaru kary jaka grozi podejrzanym, należy przede wszystkim pamiętać, że zostały skrzywdzone dzieci. Dlatego też kolejny raz apelujemy do rodziców, opiekunów prawnych, nauczycieli, a przede wszystkim do nastolatków i ich rówieśników, o zachowanie szczególnej ostrożności

Rodzicu, jeśli widzisz coś niepokojącego, reaguj!

Jeśli nie masz pewności, jakie rzeczy Twoje dziecko ogląda w sieci, załóż blokadę. Najpierw postaraj się jednak wytłumaczyć, że pewnych rzeczy nie powinny robić osoby niepełnoletnie i że w sieci na każdym kroku czyha ktoś, kto tylko czeka na okazję, aby je skrzywdzić. Możesz także porozmawiać z innymi rodzicami, aby wspólnie opracować sposób kontroli i rozmowy z dziećmi.

Może Cię zainteresować

zamknij