×

13-latka zatrzymana w sprawie śmierci 62-latka. Przerażające zdarzenia w Łodzi

13-latka zatrzymana w sprawie śmierci 62-latka. Na tę chwile nie wiadomo, co dokładnie zaszło w miniony poniedziałek w Łodzi. Jednak policja zdecydowała się podjąć bardzo radykalne kroki w stosunku do dziewczynki. Jasne jest, że ta dwójka się znała i wiele wskazuje na to, że przed śmiercią mężczyzny spędzali razem czas. Sprawą zajmują się funkcjonariusze policji oraz prokuratura.

Zwłoki 62-latka ukryte w zaroślach

Dziennik „Polska Times” poinformował właśnie o tym, że w związku z tajemniczą śmiercią 62-letniego mężczyzny w Łodzi zatrzymano 13-letnią dziewczynkę. Zacznijmy jednak od początku. 22 listopada w gęstych zaroślach przy ulicy Cegielnianej w Łodzi znaleziono ciało starszego mężczyzny. Szybko okazało się, że jest to 62-latek, który mieszkał w okolicy. Denat miał poważny uraz głowy. To najprawdopodobniej właśnie on przyczynił się do jego śmierci, ale nie jest to całkowicie jasne.

Wciąż nie wiadomo, czy było to morderstwo, jednak prokuratura nie wyklucza takiej możliwości. Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi, w rozmowie z mediami powiedział:

Wyniki sekcyjne nie dają jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co było przyczyną śmierci mężczyzny. Mógł do niej doprowadzić rozległy uraz głowy, a także wychłodzenie organizmu (jak ustalono w trakcie oględzin, mężczyzna zmarł na kilka, kilkanaście godzin wcześniej). Czekamy na wyniki badań toksykologicznych, które pozwolą stwierdzić, czy 62-latek w chwili śmierci był pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających.

13-latka zatrzymana w sprawie śmierci 62-latka
Twitter

13-latka zatrzymana w sprawie śmierci 62-latka

Najbardziej zaskakujące jest to, że w związku z tą sprawą zatrzymano 13-letnią dziewczynkę. Pewne jest, że tych dwoje się znało. Jak pisze dziennik „Polska The Times” nie jest też wykluczone, że ta dwójka spędzała ze sobą czas niedługo przed śmiercią mężczyzny, biesiadując wspólnie.

Co stało się z dziewczynka po zatrzymaniu? 13-latka trafiła w pierwszej kolejności do pogotowia opiekuńczego, a później do Policyjnej Izby Dziecka. Wiadomo, że złożyła już zeznania, jednak policja nie ujawniła ich treści. Będziemy informować na bieżąco na temat najnowszych ustaleń policji.

Źródła: polskatimes.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować