×

Grał na komputerze, gdy usłyszał strzały. 13-latek ocalał z masakry w Borowcach

Wczorajsza tragedia w miejscowości Borowce wstrząsnęła Polską. 13-latek ocalał z masakry tylko dlatego, że znalazł kryjówkę zanim morderca dokończył dzieła.

13-latek ocalał z masakry

Masakra w miejscowości Borowce wstrząsnęła Polską. Najpewniej pijany 52-letni Jacek Jaworek z zimną krwią zamordował trzy osoby ze swojej własnej rodziny. Podobno przyczyną kłótni były kwestie finansowe. Mężczyzna wszedł do domu i wymordował jego mieszkańców. Cudem z masakry ocalał jedynie 13-letni syn zamordowanego małżeństwa.

Redaktorka Faktu dotarła do relacji, w jaki sposób 13-latek uniknął śmierci. Rodzina spędziła wieczór u swojego kuzyna Adama. Po powrocie do domu na progu wkrótce pojawił się Jacek, który był pod wpływem alkoholu. Wywiązała się awantura, w trakcie której padły dwa strzały. Potem sąsiedzi usłyszeli krzyk i padły kolejne. Morderca pozbawił życia 44-letnią Justynę, 44-letniego Janusza oraz ich 17-letniego syna Jakuba.

W tym czasie Gianni (jego rodzice wyjeżdżali wcześniej do pracy we Włoszech i tam przyszły na świat ich dzieci) grał w grę wideo przez Internet wspólnie z koleżanką. Dziewczyna nie tylko słyszała całą awanturę, która rozgrywała się chwilę przed tragedią, ale także usłyszała strzały. 13-latek, słysząc co się dzieje, schował się do szafy. W tym czasie morderca zaczął go szukać po całym domu. Jednakże wykorzystując nieuwagę Jacka, Gianni uciekł przez okno i pobiegł Adama. Tam się schronił.

Morderca jest dalej nieuchwytny

Policja wciąż poszukuje sprawcy i nie wiadomo dokąd mógł zbiec. Najpewniej Jaworek jest uzbrojony oraz niebezpieczny. Funkcjonariusze apelują, aby osoby posiadające informacje na jego temat, skontaktowały się z policją:

Częstochowscy policjanci na podstawie polecenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie poszukują Jacka Jaworka. To 52-letni mieszkaniec Częstochowy, podejrzany o zabójstwo trzech osób. Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.

Obecnie obława obejmuje teren trzech województw. W poszukiwaniach mordercy zaangażowano dwa helikoptery i dron. Na ziemi szukają go psy tropiące oraz patrole konne.

Źródła: www.fakt.pl, wydarzenia.interia.pl, www.rmf24.pl
Fotografie: Materiały policyjne

Może Cię zainteresować

zamknij