×

12-letnia Meghan Markle krytykuje reklamę. Nagranie podbija Internet

12-letnia Meghan Markle krytykująca jej zdaniem seksistowską reklamę płynu do naczyń zachwyca jej fanów, którzy nagranie zobaczyli po latach.

12-letnia Meghan Markle zajęła się aktywizmem

Podobno czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci! Jak widać, świetnie sprawdza się ta maksyma w przypadku Meghan Markle. Jej fani odkryli, że już jako 12-latka postanowiła się udzielać społecznie. Znaleziono nagranie, na którym Markle krytykuje reklamę płynu do naczyń. Według niej miała być seksistowska. W trakcie jej wyświetlania pada zdanie:

Kobiety walczą z tłustymi garnkami i patelniami.

Według nastolatki taka fraza jest ujmująca i sprawia, że dorastający chłopcy będą uważać dziewczynki za gorsze. Jak sama twierdziła, zawsze powinno się działać, widząc coś bulwersującego w telewizji:

Myślę, że to sprawia, że chłopcy dorosną, myśląc, że dziewczyny są od nich gorsze. Jeśli zobaczysz w telewizji lub w innym miejscu coś, co ci się nie podoba lub cię uraziło, napisz listy i wyślij je do właściwych osób, a naprawdę możesz coś zmienić — nie tylko siebie, lecz także wielu innych ludzi

W liście skierowanym do firmy odpowiedzialnej za reklamę była księżna Sussex zaproponowała zmianę słowa „kobiety” na „ludzie”. To miałoby sugerować, że każdy, niezależne od płci może walczyć z „brudnymi naczyniami”. Co zaskakujące, firma przyjęła jej argumentację i trzy miesiące po tym zdarzeniu reklamę zmieniono.

Niekonwencjonalna księżna

Markle przed związaniem się z księciem Harrym była aktywną aktorką. Przed zakończeniem kariery w 2017 roku wystąpiła m.in. w serialach CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku czy W garniturach. Po dołączeniu do brytyjskiej rodziny królewskiej zrezygnowała z aktorstwa na rzecz obowiązków księżnej. Luźno traktowała etykietę, co spotykało się z niezadowoleniem wielu członków dworu.

Działała jako aktywistka. W 2016 aktorka została światową ambasadorką World Vision Canada. To organizacja, której celem jest wprowadzanie trwałych zmian w życiu dzieci, rodzin i społeczności w celu przezwyciężenia ubóstwa. Swego czasu udała się także do Afryki, dokładniej Rwandy gdzie promowała kampanię „Clean Water”. Uwypuklała ona liczne problemy związane z dostępem do czystej wody.

Aktorka należy do organizacji ONZ Kobiety, gdzie wraz z Emmą Watson zaangażowała się w kampanię „HeForShe”. Jej głównym celem było zachęcanie ludzi do walki o równość płci w każdym aspekcie życia. Markle aktywnie także włącza się we wszelkie działalności charytatywne, które odbywają się lokalnie.

Jej otwartość oraz serce do ludzi spowodowało, że do dziś jest uwielbiana przez miliony, pomimo rezygnacji z obowiązków księżnej.

Źródła: kobieta.wp.pl, viva.pl, www.o2.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować