×

12-latka popełniła samobójstwo. Transmitowała wszystko na żywo na jednym z portali społecznościowych

Samobójstwo jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów młodzieży w wieku od 10 do 24 lat. Niestety, młodzi ludzie bardzo łatwo poddają się stresowi lub popadają w depresję. Często czują się bezradni i szybko zaczynają rozważać skrajne rozwiązania…

Musimy pamiętać o tym, iż zazwyczaj widoczne są znaki, które mogą podpowiedzieć nam, że z kimś bliskim dzieje się coś złego. Żadnego z nich nie można bagatelizować:

  • Agresja, wrogość, złość
  • Rozdawanie rzeczy osobistych
  • Pisanie listów samobójczych
  • Mówienie o tym, jak ciężkie jest życie
  • Brak zainteresowania tym, co dzieje się dookoła
  • Nadużywanie narkotyków, alkoholu lub innych środków farmakologicznych
  • Zachowanie wskazujące na odczuwanie odrzucenia, upokorzenia, beznadziejności oraz izolacji

Nigdy nie jest za późno, aby uratować życie kogoś, kto ma myśli samobójcze… Zawsze jest na to szansa – dopóki bije serce takiej osoby.

Nie zawsze się udaje…

Niestety Katelyn Nicole Davis nie miała osoby, która mogłaby jej pomóc, a wręcz przeciwnie… Jej samobójstwo było transmitowane na żywo w mediach społecznościowych.

Facebook
Facebook

Policji prawdopodobnie do tej pory nie udało się całkowicie usunąć go z sieci i zapobiec jego rozprzestrzenianiu się. Zostało ono umieszczone na wielu stronach internetowych, m.in. na Facebooku oraz Youtube.

Drugi z portali usunął je niemal natychmiast z powodu drastycznych treści. Z kolei na pierwszym z nich filmik znajdował się, według relacji świadków, około 2 tygodni… Po tym czasie portal rozpoczął usuwanie go z różnych profili.

Niestety, spora część młodzieży brytyjskiej i nie tylko zdążyła go zobaczyć…

Facebook
Facebook

Młodzież często zmaga się z depresją

Mimo iż Katelyn była bardzo młoda zmagała się z ciężką depresją. Na swoim koncie na Youtube opublikowała wcześniej filmik, który nosił tytuł: „Do wszystkich zmagających się z depresją”. Wezwała ona na nim takie osoby do szukania pomocy, gdziekolwiek się da.

Facebook
Facebook

27 grudnia 2016 roku wyjawiła, co zrobił jej ojczym. Niestety nie była w stanie o tym zapomnieć…

On znęcał się nade mną fizycznie, psychicznie oraz werbalnie. Bił mnie swoim skórzanym paskiem z metalowymi elementami, tak aby mieć pewność, że to właśnie one odbiją się na mojej skórze. Raz uderzył mnie tak mocno, że moje ramię zaczęło krwawić. On nawet… próbował mnie zgwałcić…

Facebook
Facebook

Katelyn Nicole Davis popełniła samobójstwo w dniu 30 grudnia 2016 roku.

Akt swojej rozpaczy transmitowała na żywo, trwało to około 40 minut. Nagranie ujawniło między innymi, że była molestowana przez jednego z członków swojej rodziny.

Facebook
Facebook

Po swoim przemówieniu zawiązała linę na drzewie niedaleko swojego rodzinnego domu.

Kiedy była już bliska popełnienia samobójstwa, popatrzyła w kamerę i zaczęła przepraszać… Zaraz po tym skoczyła z podwyższenia, na którym stała ze sznurem oplecionym dookoła szyi.

Facebook
Facebook

Odnaleziono ją tego samego dnia

Jej ciało wiszące na drzewie w pobliżu domu znaleziono tuż po godzinie 18. Wkrótce po tym zostało przetransportowane do Polk Medical Center Emergency Room.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Nie bagatelizujmy sygnałów, które wysyłają nam nasi bliscy lub znajomi. Reagujmy! Nie przerzucajmy bezwzględnie stron przeglądarki, jeśli na którejś z nich zauważymy, że ktoś potrzebuje pomocy… Reagujmy!

Pamiętajmy: Każdego da się uratować, jeśli jego serce wciąż bije…

Być może, gdyby ktoś właściwie zareagował, życie Katelyn, można było ocalić…

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij