×

12-latkę bolał brzuch. Szybko okazało się, że jest w trakcie porodu

12-latka nie wiedziała o ciąży. Poród był zaskoczeniem dla wszystkich, także dla samej dziewczynki. Rodzice podjęli decyzję o dalszym losie dziecka.

12-latka nie wiedziała o ciąży

Jak informuje gazeta El País, w Kantabrii (północna Hiszpania) zaledwie 12-letnia dziewczynka urodziła zdrowego chłopca. W niedzielę (6 grudnia) nastolatka nagle dostała silnego bólu brzucha. Jak się później okazało, były to bóle porodowe. Zanim na miejsce dotarli ratownicy medyczni, poród już się zaczął. Po wszystkim młodą matkę i jej synka przewieziono do szpitala.

Gazeta donosi, że ciąża 12-latki była dla wszystkich kompletnym zaskoczeniem, w tym także dla niej samej. Dziewczynka przekonuje, że nie wiedziała o tym, iż spodziewa się dziecka. Informacja zaskoczyła również pracowników opieki społecznej, którzy zajmują się rodziną, oraz szkołę, do której uczęszcza dziewczynka.

Młoda mama po kilku dniach wróciła do domu. Jej synek, mimo że jest w dobrej kondycji, wciąż przebywa pod obserwacją lekarzy.

Co się stanie z dzieckiem?

Ze względu na młody wiek dziewczynki, sprawą porodu zainteresowała się policja i prokuratura. Śledczy sprawdzają, czy do poczęcia doszło w wyniku wykorzystania seksualnego.

Według doniesień hiszpańskich mediów, ojcem dziecka 12-latki jest spokrewniony z nią 17-latek, który przez pewien czas mieszkał w jej domu podczas lockdownu.

Rodzice dziewczynki podjęli już decyzję w sprawie dalszego losu niemowlęcia. Do wiadomości publicznej podano, że chłopczyk zostanie oddany do adopcji.

Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że 12-latka w San Salvador urodziła dziecko. W tym przypadku doszło do napaści seksualnej.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.de24.news, wiadomosci.radiozet.pl, www.fakt.pl, kobieta.wp.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Imgur, Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować