×

10 ofiara koronawirusa w Polsce? O śmierci pacjenta z zakażeniem poinformowała rzeczniczka radomskiego szpitala, w którym był leczony. 79-latek miał choroby współistniejące.

10 ofiara koronawirusa w Polsce

79-latek zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. Był mieszkańcem gminy Odrzywół znajdującej się w powiecie przysuskim. Szpital potwierdził, że miał on choroby współistniejące, nie podano jednak informacji o jakie schorzenia dokładnie chodzi.

Jak poinformowała dziś przed południem rzeczniczka miejskiego szpitala w Radomiu, Elżbieta Cieślak:

W nocy z 23 na 24 marca zmarł 79-letni pacjent oddziału obserwacyjno-zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego z zakażeniem koronawirusem.

To oznacza, że 79-letni mężczyzna jest dziesiątą ofiarą choroby COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Zdrowia, póki co, nie uwzględniło go w swoich statystykach.

Przewieziony z ewakuowanego szpitala

79-latek trafił na oddział w Radomiu z ewakuowanego szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

Wykryto tam bowiem co najmniej kilkanaście przypadków choroby Covid-19. Początkowo przebadano tylko część personelu, ale okazało się, że u kilku pacjentów testy na obecność koronawirusa również dały wynik pozytywny.

Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak widząc sytuację zdecydował o ewakuacji placówki w sobotę 21 marca. Pacjencji trafili do szpitali w Radomiu oraz MSWiA w Warszawie. W trakcie całej akcji pomagali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

W Polsce mamy obecnie zdiagnozowanych 799 zakażeń koronawirusem, ale jest niemal pewne, że wieczorem będzie więcej przypadków.

Polecane

Źródła: radom.wyborcza.pl, wiadomosci.gazeta.pl, niezalezna.pl, www.grojec24.net, radioradom.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować