×

Child Alert: 10-letni chłopiec porwany w Gdyni! Został siłą wciągnięty do samochodu

10-latek uprowadzony przez Marokańczyka w Gdyni! Policja uruchomiła procedurę Child Alert i prosi o pomoc w poszukiwaniach. Mężczyzna może stanowić zagrożenie!

10-latek uprowadzony przez Marokańczyka

Do porwania doszło wczoraj około godziny 21. Przy ul. Ledóchowskiego Antoniego na gdyńskim Obłużu mężczyzna uderzył matkę, a dziecko wciągnął do samochodu. W pojeździe była również druga osoba – kierowca. Jego tożsamości nie udało się jeszcze ustalić.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, mężczyzna poruszał się srebrnym kombi o początkowych numerach rejestracyjnych WN…

Prośba o pomoc

Po północy na portalu trojmiasto.pl pojawił się wpis z rozpaczliwą prośbą o pomoc. Kobieta napisała:

proszę o pomoc!!! Matka dziecka została pobita, dziecko siłą zaciągnięte do samochodu, policja w dalszym ciągu nie uruchomiła CHILDALERT. Policja nie robi nic pomimo tego, że porwano dziecko obywatelstwa polskiego!!! Przez ojca obywatel Maroko. Bez praw do dziecka – wyrok sądu. Każda minuta jest ważna. Dziecko lat 10.

10-letni Ibrahim, w momencie porwania miał na sobie pomarańczową kurtkę, białą bluzkę z Kaczorem Donaldem, jeansowe spodnie i czarne buty z odblaskami. Chłopiec ma ok. 150 centymetrów wzrostu, ciemnobrązowe włosy i  brązowe oczy.

Dzisiaj uruchomiono procedurę Child Alert i ustalono, że to porwanie rodzicielskie. 10-latka uprowadził jego ojciec, ale policja ostrzega: mężczyzna może być niebezpieczny! Marokańczyk ma odebrane prawa rodzicielskie.

Czym jest Child Alert?

Child Alert działa w Polsce od listopada 2013 r. Jest uruchamiany tylko w szczególnych i trudnych sprawach, dotyczących zaginięcia dzieci (np. gdy dziecko jest chore lub pojawiają się inne przesłanki, świadczące o zagrożeniu jego życia lub zdrowia).

Dzięki natychmiastowemu powiadamianiu społeczeństwa o zaginięciu dziecka, udaje się odnaleźć wiele zaginionych dzieci w Europie i na świecie. Policja apeluje, by w tej sprawie „nie działać samemu”.

Wszelkie informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu 10-letniego Ibrahima, należy zgłaszać pod numer alarmowy 995!

Fotografie: wielkopolska.policja.gov.pl

Polecane

Może Cię zainteresować