×

Porwanie dziecka w gminie Wieluń. Sprawcy zażądali wysokiego okupu

Porwanie dziecka w gminie Wieluń miało miejsce wczoraj w godzinach popołudniowych. W obławę zaangażowanych było kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Obecnie policja dla dobra sprawy nie chce podawać wielu szczegółów.

Porwanie dziecka

Jak podał portal wielun.naszemiasto.pl, wczoraj (2 października) w gminie Wieluń (woj. łódzkie) doszło do porwania chłopca, ucznia szkoły podstawowej. Sprawcy mieli zażądać 150 tys. zł okupu.

Obławę nadzorowało Centralne Biuro Śledcze. W akcję ratowniczą zaangażowali się policjanci z powiatu wieluńskiego i okolicznych powiatów. Funkcjonariusze starali się zatrzymać porywaczy dziecka. Jak zapewniała wczoraj mł. insp. Joanna Kącka, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi:

Obława policyjna trwa w kilku miejscach, w tym m. in. powiatach kluczborskim, oleskim i namysłowskim.

Lokalne media informują, że organizowane były blokady dróg. Teren obserwował również policyjny śmigłowiec.

Udało się ująć sprawców

Na całe szczęście wszystko zakończyło się dobrze. Jak podał serwis kluczbok112.pl, na drodze między Jasieniem a Kluczborkiem policjanci zatrzymali osobowego volkswagena i prowadzącego go mężczyznę. Miało to mieć związek z porwaniem.

Dziecko jest bezpieczne i zdrowe, to jedyne informacje, jakie mogę w tej chwili przekazać. Obecnie trwają szeroko zakrojone czynności

– powiedziała Gazecie Wyborczej Jolanta Szkilnik, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. Więcej informacji ma zostać przekazane dopiero po weekendzie.

Im mniej podajemy informacji na tym etapie, tym lepiej dla sprawy

– dodaje mł. insp. Joanna Kącka.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.wp.pl, lodz.wyborcza.pl, kluczbork112.pl
Fotografie: Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij