×

Jeśli masz żywą choinkę, lepiej uważaj… Te odrażające stworzenia mogą być w Twoim domu!

Wszyscy wiemy, jaki klimat w trakcie świąt buduje prawdziwa choinka. Zapach świeżej sosny wypełniający dom jest warty całego wysiłku, który wiąże się z jej „instalacją” i sprzątaniem.

Ale naturalna choinka ma jeszcze jeden „ukryty dodatek”, którego wygodna sztuczna choinka na pewno Ci nie dostarczy: inwazja małych żyjątek w Twoim domu.

Tak, to prawda! Naturalna choinka może skrywać całe mnóstwo robaków, które wraz z nią dostaną się na święta do Twojego domu i nawet nie będziesz o tym wiedzieć. Oto kilka z nich:

1. Mszyce

1

Uwielbiam spotykać te małe robaki na różnego rodzaju drzewach. Są w zasadzie nieszkodliwe dla ludzi, ale mimo wszystko nie chciałbyś ich mieć w swoim domu. Jeśli już musisz je zabić, to unikaj dywanów i mebli, ponieważ mogą one pozostawić głębokie czerwone lub purpurowe plamy.

2. Adelgid

2

Te robaki wyglądają jak kawałki śniegu, zanim się wyklują. Po wylęgu, szybko niszczą drzewko przez wysysanie wszystkich jego soków.

3. Rośliniarki

3

Miej oko na wszelkie tajemnicze brązowe kokony już podczas wybierania drzewka. Jeśli wprowadzą je do swojego domu, wkrótce będziesz przebijać się przez setki czarnych i żółtych much. Niezbyt przyjemna wizja, jeśli o mnie chodzi.

4. Chrząszcze kory

4

Te małe gnojki są zupełnie nieszkodliwe dla ludzi, ale dziesiątkują populację dzikich drzew sosnowych. Ponieważ mają spory apetyt na sosny, to w zależności od tego skąd pochodzi Twoja choinka, możesz mieć ich kilka na swoim drzewku. Na ogół można je dostrzec szukając małych otworów i śladów trocin na pniu drzewka.

5. Modliszka

5

Zazwyczaj nie ma szans, aby pojawiły się w czasie zimy, ale jeśli drzewo pochodzi z cieplejszego klimatu, możesz mieć kilku niespodziewanych gości przy stole.

6. Chionaspis pinifoliae

6

Te super-małe robaczki wyglądają prawie jak białe podstawy przy sosnowych igłach. Kiedy te małe gnojki cieszą się z wysysania całej wilgoci z drzewka, powodują, że igły ​​brązowieją i opadają.

7. Pająki

7

Żadna lista przerażających stworzeń nie byłaby kompletna bez pająków. Sosny są idealnym miejscem do rozwijania pajęczych sieci. Ale wcale nie musisz ich przynieść wraz z drzewkiem. Często, Twoje domowe pająki z radością same się tam przeniosą.

8. Roztocza

8

Nie chcę Cię straszyć, ale te mikroskopijne istoty są nie tylko na choince, są dosłownie wszędzie w Twoim domu. Co oznacza, że ​​są one również na sztucznym drzewku – przepraszam!

Może Cię zainteresować

zamknij