×

Zygmunt Chajzer przejęty losem czwórki rodzeństwa. Wziął dzieci pod opiekę

65-letni dziennikarz pokazał, że ma wielkie serce. Zygmunt Chajzer wziął pod opiekę czwórkę dzieci, które w tragicznych okolicznościach straciły swoich rodziców. O pięknym geście swojego ojca poinformował Filip Chajzer.

Zygmunt Chajzer wziął pod opiekę czwórkę dzieci

Proszę o uwagę. Mój szanowny tata od roku opiekuje się czwórką dzieci, które straciły rodziców w wypadku samochodowym w okolicy Otwocka. Zaangażował się totalnie, codziennie walczy o uśmiech tych wspaniałych dzieciaków, taki przyszyty dziadek

W dalszej części prowadzący „Dzień Dobry TVN” opowiedział o smutnej rzeczywistości dzieci, które musiały pożegnać się z rodzicami. Tymczasem Zygmunt Chajzer próbuje stworzyć im nowy dom. Wszystko jest teraz jednak w rękach urzędników.

Jest tylko jedna sprawa, której nie może przeskoczyć ?. Dzieci mieszkają razem na 16m2 u babci, do której trafiły po wypadku rodziców. Pani Ela wystąpiła do urzędu dzielnicy Żoliborz z prośbą o wymianę mieszkania komunalnego na większe. Odpowiedź – będą wpisani na listę oczekujących w 2020 roku. Co oznacza, że mieszkanie dostaną… nie wiadomo kiedy… Drodzy urzędnicy. Może przyjdzie Wam coś do głowy – zaapelował do władz miasta

Reakcje internautów

Internauci nie kryli wzruszenia decyzją i zachowaniem Chajzera. Pod postem bardzo szybko pojawiło się mnóstwo wpisów pełnych ciepłych słów i podziwu.

Piękna sprawa, Panie Zygmuncie ukłony dla Pana, Dzieci i Babci. Filipie, widać, że dobro wynosi się z domu. Jesteście niesamowici! Dziękuję Wam za to, w imieniu wszystkich, dla których robicie te cudowne rzeczy

Brawa dla przyszywanego dziadka

Tę dobroć macie chyba w genach zapisaną. Jestem pod wrażeniem!„, „Oby to dobro powróciło do Was ze zdwojoną siłą. Życzę dużo zdrowia i wytrwałości w niesieniu dobra

Instagram

Na gratulacjach i miłych słowach się nie skończyło. Wielu internautów postanowiła zaoferować pomoc w postaci ubrań, środków czystości i rzeczy codziennego użytku. Pojawili się też tacy, którzy postanowili zaoferować pomoc materialną.

Jedna z internautek na własne oczy widziała, jak Zygmunt Chajzer zajmuje się dziećmi. Jej zdaniem zachowywał się jak „prawdziwy dziadek”.

Widziałam Pana Zygmunta z dziećmi w jednym z centrów handlowych. Opiekował się nimi jak prawdziwy dziadek

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zachowania i postawy Zygmunta Chajzera. Świat byłby piękniejszy, gdyby więcej ludzi brało z niego przykład.

Trzymamy kciuki za czwórkę maluchów. Wierzymy, że już wkrótce wraz z babcią zamieszkają w nowym domu.

Może Cię zainteresować