×

Kamieniec Ząbkowicki: Znaleziono zwłoki noworodka. Ukryto je w walizce

W Kamieńcu Ząbkowickim doszło do makabrycznego odkrycia. Właściciel domu jednorodzinnego odnalazł zwłoki noworodka w walizce. Czy pozostawili je poprzedni lokatorzy?

Zwłoki noworodka w walizce

Jak podaje Onet, makabrycznego odkrycia dokonano w środę (21 lipca) w jednym z domów jednorodzinnych w Kamieńcu Ząbkowickim (woj. dolnośląskie). Tego dnia właściciel mieszkania sprzątał dom po byłych lokatorach, członkach dalszej rodziny.

W piwnicy znalazł walizkę, w której był worek na śmieci, a w nim szczątki najprawdopodobniej noworodka.

– przekazał Onetowi prok. Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Po otwarciu walizki mężczyzna niezwłocznie zawiadomił policję. Jak zaznaczył prok. Orepuk, wszczęto śledztwo w tej sprawie:

Na miejscu przeprowadzono oględziny. Śledztwo zostało wszczęte w kierunku zabójstwa noworodka podczas porodu bądź bezpośrednio po nim.

Kluczowa sekcja zwłok

Sekcję zwłok zaplanowano na poniedziałek (26 lipca). Dopiero wtedy będzie można potwierdzić, czy na pewno są to ludzie szczątki. A jeśli tak, będzie można stwierdzić, czy dziecko urodziło się żywe i co było przyczyną jego śmierci.

Według serwisu Onet, śledczy wiedzą, kim byli poprzedni lokatorzy domu. Do ich przesłuchania jeszcze nie doszło. Póki co przyjęto, że to mogło być zabójstwo pod wpływem porodu. Jest to art. 149 Kodeksu Karnego. Mówi on o tym, że „matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Przestępstwo to ścigane jest z oskarżenia publicznego. Potocznie określa się je mianem dzieciobójstwa.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Pixabay, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij