×

10 istotnych rzeczy, które kobiety powinny wiedzieć o mężczyznach. Mogą wiele zmienić

Mężczyźni i kobiety różnią się i wydaje się to być czymś oczywistym. Wielu próbowało znaleźć uniwersalny język, za pomocą którego można byłoby między sobą się dogadać, ale niestety tak nie jest. Nie ma czegoś takiego jak podręcznik, który krok po kroku powie, jak zrozumieć płeć przeciwną. Jest jednak kilka rad, które panowie chcieliby, żeby panie znały. Zaciekawione, co to takiego?

couple

1. Kochane… Mężczyźnie nie zawsze słuchają, co się do nich mówi

Na pewno znasz to nie od dziś. Opowiadasz o czymś znajomej i zwierzasz się jej, że Twój mężczyzna w ogóle Cię nie słucha. Otóż, moje miłe, tak jest i nic tego nie zmieni. Czasem Twój facet jest myślami w innej galaktyce, albo najzwyczajniej w świecie na chwilę się wyłączył.

2. Powiedzą coś, co nie zawsze ma być złośliwe

Wspomniał o tym, że tamta czerwona sukienka była lepsza, albo przyznał, że rosół jego mamy jest smaczniejszy? Nie wpadaj w szał, bo mężczyźni często nie zdają sobie sprawy z tego, co mówią. Tak, brzmi to dość dziwnie, ale taka jest prawda. Dlatego, gdy po raz kolejny usłyszysz coś dziwnego, nie rób mu od razu awantury.

Couples

3. Mamy zupełnie inaczej zbudowane mózgi

Dlaczego mężczyźni skupiają się mniej podczas rozmowy? Skany MRI ujawniły, że może tak być, ponieważ ich mózgi są zbudowane inaczej. Te skany pokazały, że kobiecy mózg potrafi w czasie badania 'rozświetlić się' jak choinka, podczas gdy męski pozostaje na znacznie niższym poziomie.

4. I mimo że wydaje nam się to niemożliwe, także traktują poważnie takie uczucie jak miłość

Miłość jest wyjątkowym uczuciem i gdy jest prawdziwa, dotyka nie tylko kobiet. W jej sidła tak samo wpadają mężczyźni. Może się jedynie wydawać, że nie są tak zaangażowani, ponieważ kobietom łatwiej przychodzi wyrażenie emocji, ale to wcale nie znaczy, że facet nie kocha równie mocno.

couple

5. Różne sposoby okazywania uczuć

Kobiety robią w to bardziej jawny sposób, często używając zwrotu 'kocham'. Mężczyźni częściej pokazują to, niż to mówią. Według nich liczą się małe gesty, które są oznaką głębokiej miłości.

6. Kiedy mężczyźni coś mówią, to dokładnie to mają na myśli

Kiedy już zdobywają się na odwagę, aby wyznać Ci miłość, potraktuj to naprawdę poważnie. Oczywiście zawsze znajdą się tzw. gracze, którzy wykorzystują to, aby zdobyć kobiety, ale w większości przypadków, to, co mówią faceci, jest naprawdę szczere.

Le couple et le ferry

7. Czas w samotności

Ten punkt akurat powinien stosować raz na jakiś czas każdy z nas. Czasem dobrze zrobić coś w samotności i wykorzystać czas dla siebie. Mężczyźni nie boją się tego robić, przez co często uznawani są za gburów. To kompletnie nie o to chodzi.

8. Przestrzeń istotna w związku

Wiele osób źle to rozumie, gdy ktoś mówi, że potrzebuje przestrzeni. To nie znaczy, że chce się rozstać, tylko najzwyczajniej w świecie każdy jest inny i czasem zdarza się tak, że ktoś potrzebuje odrobiny przestrzeni, aby docenić drugą osobę, zrozumieć coś i spojrzeć na pewne rzeczy z dystansu.

couple

9. Mężczyźni nie znoszą szantażu emocjonalnego

Nikt nie lubi być w potrzasku, gdy musi natychmiast dokonywać wyborów. Niestety kobiety często tak robią w nadziei, że nie będą musiały czekać na pewne decyzje. BŁĄD. Właśnie to nas od siebie różni – my wiemy, że chcemy czegoś od razu i jesteśmy w stanie tu i teraz podjąć pewne decyzje i tego samego wymagamy od mężczyzn. Zupełnie niepotrzebnie, bo może to w szybki sposób doprowadzić do rozpadu związku.

10. Oni także myślą o przyszłości

Wiele kobiet obawia się, że ich partnerzy nie podzielają ich planów na przyszłość. Dlaczego tak myślimy? Ponieważ w większości przypadków głośno o tym mówimy. U panów sprawa ma się zupełnie inaczej. Rozmyślają i analizują, ale nie mówią o tym na głos.

Couple

Może Cię zainteresować

zamknij