×

Nauczycielka związała 3-latka taśmą klejącą. Zapadł właśnie wyrok w tej sprawie

Nauczycielka związała 3-latka taśmą klejącą. To właścicielka niepublicznego przedszkola w Barwicach na Pomorzu Zachodnim. Właśnie zapadł wyrok w jej sprawie. Wiadomo, że ukarano również i jej męża.

Związała 3-latka taśmą klejącą

Do tych szokujących wydarzeń doszło w jednym z prywatnych przedszkoli w Brwicach jesienią ubiegłego roku. Dyrektorka placówki nie radziła sobie z agresywnym 3-latkiem. Dlatego postanowiła, że zwiąże mu ręce taśmą klejąca. Cała sytuacja dość szybko wyszła na jaw za sprawą matki chłopca. O czym poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.

Kobieta nie chciała przyznać się do tego, co zarzuca jej mama 3-latka. Złożyła fałszywe zeznania i robiła wszystko, aby uniemożliwić przejętej rodzicielce zobaczenie nagrań z monitoringu. Na filmie miało być dobrze widać zachowanie 3-latka, a także karę, która została mu wymierzona przez nauczycielkę. Śledczy ustalili jednak, że dysk został usunięty.

Dyrektorka niepublicznego przedszkola w Barwicach na Pomorzu Zachodnim, Katarzyna H., usłyszała aż trzy zarzuty – naruszenia nietykalności cielesnej przedszkolaka poprzez związanie mu rąk taśmą klejącą, a także nakłonienia dwóch osób pracujących w przedszkolu do składania fałszywych zeznań. Trzeci dotyczył składania fałszywych zeznań przez oskarżoną.

Związała 3-latka taśmą klejącą
Pixabay

Proces rozpoczął i zakończył się tego samego dnia

PAP jako pierwszy poinformowała o tym, że proces kobiety rozpoczął się w poniedziałek i zakończył już tego samego dnia. Jak się okazuje, sędzia Katarzyna Pydych wyłączyła jego jawność.

Wiadomo jednak, że Katarzynę H. skazano na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Z kolei jej męża Jarosława H. na trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Oskarżeni dobrowolnie poddali się karze. Kobieta ma też zapłacić grzywnę oraz zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonego malca w wysokości 5 tysięcy złotych.

Oddając swoje dzieci do takiej placówki jak żłobek czy przedszkole, mamy przeświadczenie, że znajdują się one pod dobrą opieką. Niestety coraz więcej przypadków pokazuje, że nie zawsze tak jest. Ostatnio pisaliśmy również o karygodnym zachowaniu opiekunki w żłobku. Kobieta tak biła chłopca, że złamała mu nogę.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: wiadomosci.wp.pl, www.o2.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij