×

Przemoc w żłobku. Opiekunka znęcała się na dziećmi, jednemu złamała nawet nogę

Przemoc w żłobku wyszła na jaw, gdy okazało się, że opiekunka złamała dziecku nogę. Jej koleżanka z pracy pomimo tego, że była świadkiem drastycznych scen, nie zrobiła nic, aby ratować chłopca. Nagranie z monitoringu mrozi krew w żyłach.

Sadystyczna opiekunka

To niewiarygodne, że nawet w żłobku na dzieci mogą czyhać straszliwe zagrożenia. Rodzice nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy obejrzeli nagranie pokazujące, co tak naprawdę dzieje się za drzwiami placówki. Do makabrycznych scen doszło w żłobku Time of Wonder Academy na Florydzie. Jedna z zatrudnionych w placówce opiekunek wykazała się niebywałym okrucieństwem w stosunku do rocznego podopiecznego. Yamirka Menende bezlitośnie biła dziecko, doprowadzając do złamania nogi. Przez cały czas w pobliżu znajdowała się jej koleżanka, która w żaden sposób nie reagowała na przemoc.

7 News Boston podaje, że Yamirka Menendez pracowała jako opiekunka dzienna. Skandaliczne zachowanie 51-latki wyszło na jaw, ponieważ pobity przez nią chłopiec trafił do lekarza. Zaledwie roczne dziecko skarżyło się na silny ból w obrębie lewej stopy. Jego matka zabrała go do szpitala i wówczas wyszło na jaw, że chłopiec złamał zarówno kość piszczelową, jak i strzałkową. Właśnie wtedy pojawiło się przypuszczenie, że dziecko mogło paść ofiarą przemocy w żłobku. Policja wszczęła dochodzenie. Niedługo później wyszło na jaw, co tak naprawdę działo się w placówce. Z nagrań zabezpieczonych przez śledczych jednoznacznie wynika, że Yamirka Menendez podrzucała chłopcem, aby celowo upuścić go na podłogę. 51-latka uderzyła go również w głowę.

przemoc w żłobku 2
YouTube

Przemoc w żłobku

Okazuje się, że chłopiec nie był jedyną ofiarą opiekunki. Podczas przeglądania materiałów zgromadzonych w trakcie śledztwa odkryto, że Yamirka Menendez znęcała się także nad 4-miesięcznym niemowlęciem. Celowo szarpała go za nogi oraz klepała w celu wywołania bólu. Przez cały czas świadkiem znęcania się nad dziećmi była Milagros Rodriguez. 52-latka ani raz nie zwróciła uwagi swojej koleżance, lecz biernie obserwowała jej postępowanie. Postawiono jej zarzuty niezgłoszenia przemocy wobec dzieci. Kobiety nie były wcześniej notowane przez policję.

Żłobek 400+

Polski rząd zapowiedział wprowadzenie od 2022 roku nowego świadczenia w ramach Polskiego Ładu. Rodzinny kapitał opiekuńczy będzie wsparciem na drugie i kolejne dziecko. Będzie przysługiwał na dzieci od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia. Rodzice będą mogli podjąć decyzję czy chcą otrzymywać kapitał w wysokości 12 tys. zł przez rok w kwocie 1000 zł miesięcznie czy przez 2 lata po 500 zł. Dzieci, które nie otrzymają wsparcia mogą liczyć na dofinansowanie do opłat za żłobek, klub dziecięcy lub dziennego opiekuna. Wsparcie w wysokości 400 zł miesięcznie będzie trafiało od razu do placówek. Nowe świadczenia na dzieci z pewnością będą kolejnym obciążeniem dla budżetu Polski.

przemoc w żłobku 3
Pixabay
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij