×

Po operacji lekarz zabiera 9-latkę do swojego domu. Dopiero 12 miesięcy później spotyka swoich rodziców

Zubaida Hasan mieszka ze swoją rodziną w małej wiosce w Afganistanie. Mając 9 lat, przeszła straszny wypadek, który na zawsze zmienił jej życie. Dziewczynka uległa rozległemu poparzeniu. Do dramatu doszło w jej domu rodzinnym.

Połowa jej twarzy dosłownie ‚stopiła się’ z szyją i klatką piersiową. Rodzice byli załamani i ratunku najpierw szukali w miejscowym szpitalu. Niestety lekarze nie byli w stanie pomóc. Zrozpaczony ojciec w 2012 roku zwrócił się do amerykańskiej bazy wojskowej.

1

Rodzice nie mogli sobie wybaczyć, że coś takiego spotkało ich córkę…

2

Żołnierze byli wstrząśnięci tą historią. Przekazali ją dalej. Informacja o dziewczynce trafiła do chirurga plastycznego z Los Angeles.

Peter Grossman specjalizuje się w oparzeniach, ale przypadek dziewczynki był naprawdę ciężki.

Zubaida nie tylko czuła się źle ze względu na wygląd, ale ból, który towarzyszył jej każdego dnia był tak uciążliwy, że uniemożliwiał jej normalne funkcjonowanie.

3

Zubaida z ojcem poleciała do Stanów Zjednoczonych, aby spotkać się z doktorem Grossmanem i jego zespołem.

Lekarz po wstępnym badaniu zgodził się pomóc dziewczynce, ale dodał także, że leczenie będzie trwało 3 lata. Zubaidę czekają liczne operacje.

4

Głównym celem był przeszczep skóry.

5

Chirurdzy dzięki swoim umiejętnościom i ogromnemu doświadczeniu dokonali cudu!

6

Doktor Grossmann bardzo zżył się z dziewczynką. Kiedy jej ojciec musiał wrócić do Afganistanu, lekarz powiedział, aby Zubaida została w Stanach Zjednoczonych na czas trwania leczenia.

7

Zubaida mimo bólu, nigdy nie miała zamiaru się poddać. Mieszkając w Stanach Zjednoczonych, zaczęła uczyć się angielskiego i już po 12 tygodniach swobodnie się komunikowała z rówieśnikami.

Państwa Grossmanowie stali się jej na tyle bliscy, że zaczęła do nich mówić: tatko i mamuśka. W jedenaste urodziny świętowali udaną operację (dziesiątą). Wielkimi krokami zbliżał się koniec leczenia i tym samym pobytu w Stanach Zjednoczonych.

8

Pożegnanie było dla lekarza i jego żony bardzo trudne, ale wiedzieli, że nie mogą prosić Zubaidę o to, aby została z nimi.

I choć wiedzieli, że lepszą przyszłość miałaby w Stanach Zjednoczonych, nie mogli oddzielić biologicznych rodziców od swojego ukochanego dziecka. Rodzina Hasan nie mogła doczekać się aż zobaczą swoją córeczkę. Płakali ze szczęścia…

9

Grossmann nigdy nie zapomni swojej małej pacjentki. Zawsze będzie miał ją w sercu. Na pożegnanie powiedział jej:

„A gdy dowiem się, że masz zamiar wyjść za mąż w wieku 13 lat, to przyjadę i kopnę Cię w tyłek!”

10

Polecane

Może Cię zainteresować