×

Zrzucił chłopca z platformy widokowej na 10. piętrze. Nastolatek usłyszał wyrok

Zrzucił chłopca z platformy widokowej, bo chciał zaistnieć w telewizji. Teraz nastolatek usłyszał wyrok. Możliwe, że nigdy nie wyjdzie na wolność.

Zrzucił chłopca z platformy

Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku. Jak podaje PolsatNews, wówczas 17-letni Brytyjczyk Jonty Bravery zrzucił 6-letniego francuskiego chłopca z platformy widokowej na 10. piętrze galerii sztuki Tate Modern w Londynie.

Tate Modern to brytyjskie muzeum narodowe międzynarodowej sztuki nowoczesnej w Londynie. Jest to najbardziej popularna atrakcja turystyczna w całym Zjednoczonym Królestwie. 6-letni chłopiec, którego personaliów nie ujawniono, tego dnia zwiedzał to miejsce z rodziną. W pewnym momencie został wyrzucony przez Bravery’ego z platformy widokowej. Uderzył w znajdujący się 30 metrów niżej dach na piątym piętrze.

Chłopiec został przetransportowany do szpitala helikopterem. Na całe szczęście przeżył, ale wskutek upadku doznał poważnych obrażeń wewnętrznych. Lekarze stwierdzili u niego krwawienie z mózgu, pęknięcie kręgosłupa, a także złamanie kilku kości.

Jak poinformowali rodzice, 6-latek dopiero w styczniu zaczął z powrotem „normalnie” jeść. Przed nim jeszcze wiele lat rehabilitacji:

Dziś nadal jest na wózku inwalidzkim, nosi szyny na lewym ramieniu i obu nogach i spędza dni w gorsecie. On cierpi. Nie ma słów, by wyrazić, przez co przechodzimy.

Poniżej można obejrzeć nagranie z miejsca zdarzenia.

Nastolatek usłyszał wyrok

Relacje świadków ataku na 6-latka w Tate Modern nie pozostawały żadnych złudzeń. Nastolatek zrobił to z premedytacją.

W grudniu podczas przesłuchania powiedział policji, że planował skrzywdzić kogoś w muzeum, ponieważ chciał zaistnieć w telewizji. Tym samym przyznał się do usiłowania zabójstwa.

Biegli sądowi stwierdzili u 18-letniego Brytyjczyka spektrum zaburzeń autystycznych i osobowościowych. Jednak sędzia Maura McGowan podczas ogłaszania wyroku uznała, że te schorzenia nie wyjaśniają w pełni motywów jego działania. Według niej nastolatek stanowi „poważne i bezpośrednie zagrożenie dla społeczeństwa”. Dodała także, że życie chłopca już nigdy nie będzie takie samo, a rodzice poświęcą część swojego życia, aby się nim zająć.

Brytyjczyk usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności. Możliwe jednak, że nigdy nie zostanie już wypuszczony na wolność.

Źródła: www.polsatnews.pl, wiadomosci.onet.pl, www.tvp.info
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować