×

Zapadł wyrok w sprawie 15-letniego Kacpra. Zabił 13-letnią Patrycję, bo była z nim w ciąży

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. Po niespełna roku zapadł wyrok w sprawie 15-letniego Kacpra, który zamordował swoją dziewczynę, gdy dowiedział się, że zaszła z nim w ciążę. O wysokości kary zaważył jeden dzień. Gdy sędzia odczytała wyrok, Kacper zalał się łzami.

Zabił z zimną krwią

Patrycja miała dopiero 13 lat. Jej zabójca tylko 2 lata więcej. Gdy dziewczyna zaginęła, przez całą noc, jako jej „przyjaciel” i były chłopak, udawał, że pomaga jej szukać. Dopiero wtedy policjanci zauważyli, że 15-latek dziwnie się zachowuje. Wkrótce wyszło na jaw, że to Kacper stoi za zaginięciem Patrycji.

Nastolatek umówił się z Patrycją, a na spotkanie zabrał nóż. Zadał swojej dziewczynie 20 ciosów nożem – w klatkę piersiową, brzuch i gardło. Zabójczy cios był wymierzony prosto w serce.

Sekcja zwłok wykazała, że 13-latka była w ciąży. Kacper próbował zacierać ślady zbrodni.

Zapadł wyrok w sprawie 15-letniego Kacpra

Proces w sprawie okrutnego zabójstwa ciężarnej 13-latki odbył się w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach. Dzisiaj, 16 grudnia zapadło postanowienie sądu. Za zbrodnię dokonaną ze szczególnym okrucieństwem, Kacper spędzi w poprawczaku 6 lat. To najwyższy wymiar kary dla nastoletniego mordercy, a jednocześnie jest to „jedynie” sześć lat za odebranie życia dwóm osobom – Patrycji i jej nienarodzonemu synkowi. Zgodnie ze słowami słów sędzi, osiągnęło zdolność do życia poza organizmem matki.

O karze dla Kacpra S. zdecydował dosłownie jeden dzień. Bo właśnie tyle brakowało Kacprowi, by miał skończonych 15 lat, gdy dokonywał okrutnej zbrodni. I tyle brakowało, by mógł być sądzony jako osoba dorosła.

Jak ustalono w toku postępowania, od 10 kwietnia 2020 roku do 10 stycznia 2021 r. Kacper współżył z Patrycją co najmniej 10 razy. Nie chciał, żeby ktokolwiek dowiedział się, że Patrycja zaszła z nim w ciążę.

Z zamiarem bezpośrednim pozbawił Patrycję życia, działając ze szczególnym okrucieństwem

– mówiła sędzia Aleksandra Mazik, z Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach. Gdy wypowiadała te słowa, nastolatek zaczął płakać. Płakała również mama zamordowanej Patrycji.

Postanowienie sądu nie jest prawomocne.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij