×

Zrobił zakupy na Allegro i pożałował. Policja zapukała do jego drzwi o 6 rano

Myślisz, że widziałeś już wszystko? Ten mężczyzna zrobił zakupy na Allegro, a kiedy już zdążył o nich zapomnieć, doczekał się wizyty policji. I to o 6 rano. Czego od niego chcieli?

Zrobił zakupy na Allegro

Portal Wykop.pl, to skarbnica dziwnych historii. Tą podzielił się jeden z użytkowników, który poniósł karę za nieroztropne zakupy na Allegro.

Pandemia i lockdown sprawiły, że wielu z nas pozostawało w zamknięciu. Zakupy robiliśmy głównie przez Internet. Mieliśmy także więcej czasu na rozwijanie swoich pasji. Czy to dobrze? Zależy, o jakie pasje chodzi.

Użytkownik portalu Wykop.pl postanowił stworzyć paliwo rakietowe do rakiet modelarskich. Znalezienie receptury wcale nie było takie trudne. W sieci jest wszystko, a przepis na stworzenie paliwa rakietowego mężczyzna znalazł na reddicie. Po znalezieniu receptury, zaczął kompletować niezbędne produkty. Zamówienie postanowił złożyć na Allegro.

Odwiedziny policji

Mężczyzna zamówił m.in. azotan amonu, saletrę potasowa, glicerynę roślinną, czy sam model rakiety, do której miał wykorzystać uzyskane paliwo. Za swoje zakupy internauta zapłacił ok. 250 złotych.

Zrobił zakupy na Allegro
Wykop.pl

Transakcja przebiegła pomyślnie, mijały miesiące, a internauta zdążył już zapomnieć o złożonym zamówieniu. Przypomniano mu o nim w brutalny sposób. Do drzwi allegrowicza zapukali policjanci. Wizytę postanowili złożyć o 6 rano.

Jak się okazało, niespodziewane odwiedziny, które złożyli funkcjonariusze Policji, miały związek właśnie z zamówieniem na Allegro. Przez nietypową listę zakupów, mężczyzna stał się podejrzanym o gromadzenie prekursorów substancji wybuchowych.

Niewykorzystane produkty spakowano do reklamówek i zabrano je na komisariat. Razem z mężczyzną, który je zakupił. Internauta twierdzi, że przyznał się do winy i złożył zeznania, a potem mógł wrócić do domu.

Morał z tej historii jest taki, by lepiej uważać na to, co się kupuje w Internecie…

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Wykop.pl

Może Cię zainteresować

zamknij