×

5-latka została zaatakowana przez dwa pitbule. Jej mama w akcie desperacji osłoniła ją swoim ciałem

Zoey Green to 5-letnia dziewczynka, której beztroskie dzieciństwo zostało nagle przerwane przez atak groźnych psów. W jego wyniku trafiła do szpitala, skąd niestety szybko nie wyjdzie…

Paige Woody, mama dziewczynki, wciąż z intensywnym przerażeniem opowiada, że poszła z córką do sąsiadki, aby zwrócić jej uwagę, co do jej postępowania z psami.

Wyszła z właścicielką pitbulli i zwierzętami na zewnątrz, z kolei jej córeczka została wewnątrz domu. Kiedy dziewczynka zaczęła się nudzić, postanowiła zapukać do szklanych drzwi, aby pośpieszyć swoją mamę. Kobieta podeszła do nich i otworzyła je, aby powiedzieć dziewczynce, że już idą do domu.

Niestety, gdy tylko drzwi się otworzyły, jeden z psów podbiegł do dziewczynki i szarpnął ją za twarz.

Mama niewiele myśląc, rzuciła się do pomocy swojej ukochanej córeczce.

Starała się przykryć dziecko własnym ciałem, aby ochronić je przed większymi obrażeniami. Gdy właścicielka pitbulli także ruszyła na pomoc, zaatakował ją drugi z psów.

Pani Woody wspomina, że leżała próbując osłonić córkę i prosząc w myślach, aby ktoś przyszedł na pomoc. Widziała, że dziewczynka bardzo mocno krwawi. Kobieta także odniosła obrażenia, choć nie tak poważne jak jej córeczka.

Pomoc w końcu nadeszła

Zoey szybko przetransportowano prosto na oddział intensywnej opieki medycznej. Założono jej wiele szwów na całej twarzy oraz głowie.

Dziewczynka o mały włos nie straciła oka. Niestety, będzie musiała w przyszłości przejść jeszcze kilka skomplikowanych zabiegów, aby odzyskać w nim pełną sprawność. Ma też złamaną szczękę.

Jej mama mówi, że wszystko stało się tak szybko, że ciężko jest jej sobie wszystko, krok po kroku przypomnieć. Ma nadzieję, że jej córka będzie w stanie zapomnieć to traumatyczne przeżycie.

Jednocześnie jest niesamowicie wdzięczna, że córka przeżyła.

Psy zostały zabrane przez odpowiednie władze i poddane kwarantannie. Ich właścicielka również została hospitalizowana i podjęła decyzję o eutanazji psów.

Może Cię zainteresować