×

Zapytano go, czy jest znudzony 10-letnim małżeństwem. Jego odpowiedź podbija internet

Życie teraz wygląda tak, że chcemy wszystko od razu, w pośpiechu i szybko nudzimy się. Niestety dotyczy to także relacji międzyludzkich. Przy około połowie wszystkich małżeństw kończących się rozwodem jest oczywiste, że małżonkowie stali się bardziej otwarci niż byli kiedyś, ponieważ z reguły związki rozpadają się z powodu romansów. Pragniemy nowości, adrenaliny, motylków w brzuchu i jednocześnie zaniedbując fakt, że prawdziwa miłość jest wyborem, a nie uczuciem na chwilę i należy o nią dbać codziennie.

Życie potrafi niestety zmienić o 180 stopni nasze dotychczasowe plany, czasem niezależnie zupełnie od nas

O to, jak wygląda jego 10-letni związek, został zapytany pewien bloger, DadMum. Jego mądre słowa dotyczące „wspólnego wzrastania i odkrywania nowych powodów do zakochania się na nowo” uderzyły mocno w serca ludzi.

„Jesteśmy razem już prawie 10 lat. Wczoraj dostałem wiadomość z pytaniem, czy czuję się niezadowolony z monotonii codziennego życia w długotrwałym związku”

Zapytano mnie, co robię, gdy moja żona mi się nudzi i jak ja się do tego dostosowuję i czy coś zmieniam, czy może się do tego stanu przyzwyczajam?

Po 10 latach związku niektóre dni wyglądają tak samo. Łatwo je zgubić w tygodniach, w miesiącach, w latach. Ale to nie znaczy, że są monotonne. To po prostu oznacza, że dużo się teraz dzieje.

Moja żona nie jest taką szaloną i beztroską 18-latką, którą poznałem, ale to nie czyni ją nudną! Oznacza to po prostu, że mamy obowiązki, które są teraz nieco ważniejsze niż spontaniczne akcje.

I tak, może być teraz trochę bardziej zmęczona i zgryźliwa. Ale to nie znaczy, że nie jest wciąż kochającą zabawę dziewczyną, którą uwielbiam się opiekować. To znaczy, że dzieje się wiele rzeczy, które mogą ją stresować

„Nie możesz oczekiwać, że rzeczy nigdy się nie zmienią w związku, ponieważ tak nie jest”

Z biegiem czasu staje się wszystko mniej bajkowe, a bardziej rzeczywiste. Jeśli Twoja żona jest zestresowana, dlaczego jej nie pomożesz? Jeśli jest niespokojna, powiedz jej, że wykonuje świetną robotę i jeśli jest niepewna, powiedz jej, że ją kochasz bardziej niż kiedykolwiek.

Nie chodzi o to, aby zakochać się raz i już więcej tego nie robić. Zakochuj się w swojej żonie na nowo! Chodzi o to, aby razem wzrastać i znajdować nowe powody, by znów się zakochać. Nie możesz oczekiwać, że zachowa się jak księżniczka, jeśli zostanie potraktowana jak niewolnica. To jest ważne, abyś o tym pamiętał. Daj jej znać, że jesteście w tym wszystkim razem. Od nas samych zależy utrzymanie iskry!

Drogie Panie i drodzy Panowie, czy można było to lepiej ująć?

Polecane

Może Cię zainteresować