×

Znane osoby, które zdecydował się na zmianę płci. W naszym kraju także jest ich dużo

Niektóre znane osoby, które zmieniły płeć działają w show biznesie od lat. Transseksualizm to nadal temat tabu w naszym kraju jednak ludzie, którzy czują, że urodzili się w złym ciele są wśród nas i nie da się temu zaprzeczyć.

Znane osoby, które zmieniły płeć

Wiele gwiazd przyznało się do transseksualizmu. Znane osoby mówiące głośno o zmianie płci narażają się na krytykę ze strony społeczeństwa. Jednak swoim doświadczeniom mogą pomóc zwykłym ludziom zmagającymi się z tą kwestią.

Kamila Warzecha

Instagram

Kamila była uczestniczką 6 edycji „Top Model”. Urodziła się jako chłopiec. Kiedy brała udział w programie miała 18 lat i nadal była w trakcie procesu zmiany płci. Całkowita przemiana miała potrwać jeszcze 2-3 lata.

Lana Wachowski

Lana Wachowski
Instagram

Zapewne wszyscy kojarzą, że to połowa reżyserskiego duetu sióstr Wachowskich. Odpowiedzialnych między innymi za film „Matrix”. Lana wcześniej nazywała się Larry, a o zmianie płci poinformowała w 2012 roku.

Lilly Wachowski

Lilly Wachowski po zmianie płci
Twitter

Lilly, czyli druga ze słynnego reżyserskiego duetu. Kiedyś nazywała się Andy, a w 2016 roku ogłosiła swoją przemianę.

Michalina Manios

Michalina Manios
Instagram

Michalina to kolejna uczestniczka „Top Model”. Jako 22 latka wzięła udział w 2 edycji programu TVN. Widzowie dowiedzieli się, że urodziła się z męskimi i żeńskimi organami płciowymi. Do 18 roku życia nazywała się Michał.

Chaz Bono

Chaz Bono po zmianie płci
Instagram

Chaz urodził się jako Chasity. Jest synem słynnych muzyków Cher i Sonny’ego Bono. Najpierw jeszcze jako Chasity wyznał, że jest lesbijką. Później zdecydował się na zmianę płci. Jego słynna mama wspierała go na każdym etapie procesu.

Anna Grodzka

Anna Grodzka
Faceook

Anna Grodzka jest chyba najsłynniejszą osobą transseksualną w Polsce. Wcześniej miała na imię Krzysztof. Przez lata żyła w małżeńskie, a na zmianę płci zdecydowała się dopiero, kiedy jej syn dorósł. Była pierwszą transseksualną osobę wybraną do krajowego parlamentu w Europie.

Andrieja Pejic

Andreja Pejic
Instagram

Modelka nie potwierdziła publicznie, czy dokonał zmiany płci, aż do 2014 roku. Zmieniła swoje imię na Andrieja. Jej tożsamość zdecydowanie wymykała się standardowym podziałom na kobietę i mężczyznę. W 2011 roku znalazł się jednocześnie na liście 50 top modeli i setce najbardziej seksownych kobiet świata.

Caitlyn Jenner

caitlyn jenner po zmianie płci
Instagram

Caitlyn wyznała, że jest osobą transseksualną w kwietniu 2015 roku. Wtedy rozpoczęła proces zmiany płci. Wcześniej nazywała się Bruce Jenner i zdobyła kilka medali.

Miriam Rivera

Miriam rivera
Facebook

Miriam mówi, że od zawsze wiedziała, że chce być kobietą. Hormony przyjmowała już jako nastolatka, a później zdecydowała się na operację biustu. Polscy widzowie poznali ją w programie „Wszystko o Miriam” W show o jej względy walczyło sześciu mężczyzn, którzy nie wiedzieli o jej transseksualizmie.

Rafalala

Rafalala
Facebook

Nina Kukawska, szerzej znana pod pseudonimem Rafalala, urodziła się jako Rafał. Bohaterka głośnych, medialnych afer nie poddała się pełnej korekcie płci.

Wiedzieliście, że te osoby zdecydowały się na zmianę płci?

Może Cię zainteresować

zamknij