×

Przestępca zmienił płeć. Teraz chce trafić do więzienia dla kobiet

Jest w trakcie kuracji hormonalnej, mówi, że czuje się kobietą. Przestępca zmienił płeć i wkrótce może trafić do celi z innymi więźniarkami. Sęk w tym, że 31-letni Adam Graham z Glasgow w Szkocji został skazany za… zgwałcenie dwóch kobiet.

Przestępca zmienił płeć

Jeszcze niedawno nazywał się Adam Graham i właśnie jako Adam dokonał dwóch poważnych przestępstw: w 2016 i 2019 roku. Mężczyzna dopuścił się dwóch gwałtów na kobietach, które miał poznać przez aplikację randkową.

W 2020 roku, tuż po tym, jak ruszył proces Grahama, ten stwierdził, że… nie czuje się mężczyzną i podjął decyzję o korekcie płci. Teraz Adam Graham posługuje się nazwiskiem Isla Bryson i identyfikuje się jako kobieta.

Co więcej, 31-letnia Isla przekonuje o swojej niewinności.

Nigdy bym tego nie zrobiła. Nigdy nie skrzywdziłabym żadnej kobiety

– zeznała już Isla Bryson, cytowana przez BBC Scotland.

Isla nie przeszła korekty zmiany płci, ale planuje operację. Póki co jest w trakcie kuracji hormonalnej. I tyle właściwie wystarczyło, by doprowadzić do kuriozalnej sytuacji. Według mediów Bryson obecnie prawdopodobnie przebywa w kobiecym więzieniu Stirling w indywidualnej celi. Jednak niewykluczone, że za miesiąc, po ogłoszeniu wyroku, trafi do jednej celi z innymi więźniarkami.

„Wciska władzom kit”

Oficjalna wersja gwałciciela jest taka: zaczął podejrzewać, że jest osobą transseksualną w wieku czterech lat, ale na proces zmiany płci zdecydował się dopiero w 2020 roku, już po aresztowaniu za gwałt. Tę wersję podważa jednak żona aresztowanego, Shonna Graham. Kobieta powiedziała, że jej mąż nigdy nic nie wspomniał, że czuje, by był w niewłaściwym ciele, a transseksualizm wymyślił tylko po to, by otrzymać łagodniejszy wyrok i trafić do więzienia dla kobiet.

Mam wiele współczucia dla osób transpłciowych, ciężko jest z tym żyć, ale on po prostu wciska kit władzom

– zaznacza Shonna Graham w rozmowie z „Daily Mail”.

Shonna nie ma złudzeń i ostrzega, że osadzenie jej męża w jednej celi z więźniarkami będzie dużym błędem. Adam Graham miał się dopuścić pierwszego gwałtu tuż po ślubie z Shonną.

Wysłanie go do więzienia dla kobiet jest oburzające. Czy któraś z więźniarek nie zostanie jego kolejną ofiarą? On nie przestanie, to leży w jego naturze

– przekonuje kobieta. Shonna od siedmiu lat próbuje rozwieść się z mężem.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować