×

Nastolatka zabiła gwałciciela. Sąd uznał, że powinna ponieść karę

Nastolatka zabiła gwałciciela, teraz musi za to zapłacić. Dziewczyna miała zaledwie 15 lat, gdy 37-letni Zachary Brooks wielokrotnie ją zgwałcił. Nastolatka zadała gwałcicielowi 30 razów nożem. Sąd uznał, że zasłużyła na karę.

Nastolatka zabiła gwałciciela

Pieper Lewis obecnie ma 17 lat. Minęły dwa lata, odkąd dziewczyna została potwornie skrzywdzona. Nastolatka nie miała łatwego życia. Została adoptowana, a jej relacje z adoptowaną matką źle się układały. Pieper uciekała z domu i sypiała na korytarzach budynku mieszkalnego w Des Moines. Właśnie tam spotkała 28-latka, który podał dziewczynie pomocną dłoń, a przynajmniej tak mogło się wydawać na początku. Szybko okazało się, że mężczyzna tak naprawdę miał złe zamiary. Zaczął zmuszać Pieper, by uprawiała seks za pieniądze z obcymi ludźmi. Właśnie w taki sposób nastolatka spotkała 37-letniego gwałciciela.

Zachary Brooks wielokrotnie zgwałcił Pieper. Po którymś razie dziewczyna po prostu nie wytrzymała. Chwyciła za nóż, który leżał na szafce nocnej i zaczęła zadawać kolejne ciosy. Dźgnęła aż 30 razy. Brooks zmarł.

Musi zapłacić 150 tys. dolarów

Nastolatka przyznała się do dokonania zabójstwa. Sąd skazał Pieper na 5 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu. Jeśli 17-latka naruszy warunki przebywania pod nadzorem, może trafić do więzienia na 20 lat. Ale na tym nie koniec. Zgodnie z decyzją sądu, dziewczyna musi też wypłacić… 150 tys. dolarów restytucji (świadczenie na rzecz poszkodowanego od osoby odpowiedzialnej za szkodę) rodzinie zabitego mężczyzny. Skąd taka decyzja?

 

Co prawda ani policja, ani prokuratorzy nie kwestionują, że nastolatka stała się ofiarą handlu ludźmi i była wykorzystywana seksualnie. Ale gdy dziewczyna chwyciła za nóż i zaczęła zadawać kolejne ciosy, 37-latek spał. Stwierdzono więc, że nie stanowił bezpośredniego zagrożenia dla Pieper.

Fotografie: Flickr.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować