×

Masz doskonały wzrok? Znajdź różnicę na 10 obrazkach szybciej niż inni!

Czy ufasz temu, co widzisz? Czy zauważasz różnice szybciej niż przeciętny człowiek? Sprawdź swój wzrok i spostrzegawczość. Mamy dla ciebie ćwiczenie-zabawę. Przyjrzyj się uważnie poniższym zdjęciom i spróbuj odnaleźć na nich literę, która się różni od pozostałych. Czy dasz radę przejść przez wszystkie etapy pomyślnie? Zadania stopniowo są coraz trudniejsze, nie poddawaj się jednak. Sprawdź, czy różnice dostrzegasz szybciej niż inni. Emocje będą rosnąć. Od trzeciej zagadki wchodzisz na coraz wyższy poziom. Dobrej zabawy!

1. Znajdź literę, która jest inna od pozostałych

2. Czy znajdziesz tę jedyną literę różniącą się od pozostałych?

3. Dostrzegasz ją tutaj?

4. Odnajdziesz ją również na tym obrazku?

5. A tutaj ją widzisz?

6. Znajdź literkę inną od pozostałych!

7. Znajdź tę, która się różni!

8. A teraz? Poradzisz sobie?

Czy udało ci się zrobić wszystko do tej pory? Jeśli tak, to kontynuuj! Kibicujemy Ci! Może być trudniej, ale dasz radę to zrobić!

9. Znajdź tę literę, która się różni od pozostałych

10. Ostatnia zagadka!

Jeśli udało ci się szybko dostrzec różnice w każdej z powyższych zagadek to znaczy, że masz wyjątkowe zdolności poznawcze i sokoli wzrok. Powinieneś być z siebie dumny!

Żeby na przyszłość nie mieć problemów ze wzrokiem warto dbać o jego regenerację. Spędzamy sporo czasu przed komputerami, przez wiele godzin siedzimy w klimatyzowanych pomieszczeniach, a to wszystko prowadzi do zmęczenia i odbija się na kondycji wzroku.

Warto zadbać o higienę wzroku, stosując kilka zasad

Bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie miejsca pracy, najlepiej żarówką LED, która nie męczy wzroku. Regularne przerwy w pracy są niezwykle ważne. Dobrze byłoby robić 15 minut przerwy po każdych dwóch godzinach przed komputerem.

Nie zapominajmy o piciu. Potrzebujemy dużych ilości płynów, by odpowiednio nawodnić organizm. Warto często wietrzyć pomieszczenie, w którym pracujemy. Świeże powietrze przysłuży się nie tylko oczom.

Zadbajmy też o ergonomię miejsca pracy i dopilnujmy, o takie ustawienie komputera, by na ekranie podczas pracy nie pojawiały się odbicia i odblaski przedmiotów, które nas otaczają. Dobrze też zadbać o dietę bogatą w kwasy Omega 3 i luteinę.

Fotografie: Apost

Może Cię zainteresować