×

Test na spostrzegawczość. Na obrazku ukryto 5 motyli. Mało kto je widzi

Testy na spostrzegawczość cieszą się dużym powodzeniem wśród internautów. Zagadki opierające się na złudzeniach optycznych to dla wielu nie lada wyzwanie. Autorem poniższej łamigłówki jest Gergely Dudás (pseudonim Dudlof), węgierski rysownik, który zaskakuje na Instagramie swoimi kreatywnymi testami na spostrzegawczość. Czy uda Ci się znaleźć na rysunku 5 motyli? Myślisz, że to takie proste? Sprawdź się!

Test na spostrzegawczość

Węgierski rysownik Gergely Dudás, dzięki tworzeniu kolorowych łamigłówek, zyskał bardzo dużą popularność w mediach społecznościowych. Artysta często wrzuca do sieci coraz to nowsze i bardziej skomplikowane rysunki – zagadki, które wymagają od odbiorcy bystrego oka. Jego prace to nie tylko świetna zabawa, a także wspaniałe obrazki. Tym razem na kolorowej kwietnej łące, rysownik ukrył 5 motyli.

Dziecinnie proste? Nic bardziej mylnego. Internauci również przyznali, że łatwo nie jest. Dla ochotników mamy małą podpowiedź. Mianowicie: dwa motyle są żółte dodatkowo po jednym pomarańczowym, zielonym i białym.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Gergely Dudás (@thedudolf)

Nadmiar bodźców

Internauci pod postem – zagadką przyznali że nie było to takie proste.

Ten test jest naprawdę trudny

Znalazłem tylko jednego

Zajęło mi to dłuższą chwilę, ale mam!

– zapewnili komentujący.

Czy udało Wam się znaleźć wszystkie 5 motyli? A może wasze dzieci spróbują swoich sił?

Od najmłodszych lat większość zadań opiera się u nich na przeglądaniu obrazków w książkach. Dlatego dzieci bez większych przeszkód dostrzegają to, co mózg osoby dorosłej pomija, gdyż uznaje daną informację za nieistotną. Nasza spostrzegawczość niestety przez nadmiar bodźców jest stłumiona. Mianowicie internet, telewizja, smartfon i fala informacji powodują, że dorosłym jest po prostu trudniej się skoncentrować.

W celu ćwiczenia spostrzegawczości zapraszamy no odwiedzenie profilu Gergely Dudás’a. Jego rysunki są tworzone w taki sposób, aby użytkownik musiał wytężyć wzrok i dostrzec mało widoczne różnice.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Gergely Dudás (@thedudolf)

Fotografie: Instagram, Pixabay (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x