×

Zagadka na spostrzegawczość. W ogromnym stadzie owiec ukrył się jeden pies

Zagadka na spostrzegawczość, która dla większości ludzi jest zbyt trudna, w rzeczywistości posiada bardzo proste i intuicyjne rozwiązanie. Sprawdź koniecznie, czy jesteś w stanie podołać temu wyzwaniu. Gdzie ukrył się pies prowadzący stado?

Wcale nie takie trudne

Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Czworonogi z łatwością wychwytują w jakim nastroju jest ich właściciel i w kilka sekund potrafią poprawić humor. Pomagają także w pracy w wielu różnych dziedzinach życia. Służą jako ratownicy czy tropiciele zaginionych, ale również sprawdzają się w roli przewodników osób bezdomnych bądź stad owiec. Niekiedy ich sierść jest tak zbliżona do odcienia wełny owiec, że wypatrzenie ich w tłumie zwierząt wcale nie jest proste.

W sieci pojawiła się fotografia przedstawiająca stado owiec, kierowane przez psa. Autorka zdjęcia, Jennifer Huttinga zamieściła je na swoim profilu na Facebooku. Jak podała, fotografię wykonano w Wyoming w USA. Na obrazku można zobaczyć tłoczące się owce, które najprawdopodobniej są spędzane w kierunku zagrody. Zagęszczenie zwierząt na metr kwadratowy jest tak duże, że niełatwo jest wypatrzeć, gdzie pośród nich ukrył się pies. Niektórzy uważają wręcz, że jest to idealna zagadka na spostrzegawczość, ponieważ tylko ludzie o dużej zdolności koncentracji są w stanie dostrzec zwierzę.

Statystyki wskazują, że tylko 5 procent osób, które podejmą się tego wyzwania, zdołają udzielić poprawnej odpowiedzi. Zagadka bardzo przypadła do gustu internautom. Niektórzy potrzebowali wielu godzin, aby odszukać psa. Nie jest to jednak niemożliwe. W komentarzach pod postem pojawiło się sporo odpowiedzi, wśród których nie wszystkie były prawidłowe.

zagadka na spostrzegawczość 2
Imgur

Zagadka na spostrzegawczość. Rozwiązanie

Po dokładnej i rzetelnej analizie zdjęcia można dostrzec, że głowa psa wynurza się z tłumu owiec w okolicach drugiego rzędu od dołu. Jego głowa jest przytulona do jednej z nich. Ze względu na to, że sierść psa ma niemal identyczny odcień, co runo owiec, niełatwo jest go dostrzec.

Trzeba przyznać, że strażnik stada znakomicie opanował umiejętność kamuflażu. Dzięki temu jego podopieczni mogą się czuć całkowicie bezpiecznie. Ewentualny drapieżnik nawet nie zauważyłby, że zwierzęta są chronione i dzięki temu mógłby zostać z zaskoczenia obezwładniony przez psa.

zagadka na spostrzegawczość 3
Freepik

Specjaliści uważają, że rozwiązywanie tego typu quizów w przerwie od pracy, to najlepszy sposób na relaks mózgu. Współcześnie człowiek utracił umiejętność pełnej koncentracji, ponieważ nieustannie ulega rozproszeniu przez czynniki zewnętrzne takie jak hałas, Internet, telewizja itp. Dobrym sposobem na ograniczenie ich wpływu na organizm jest właśnie rozwiązywanie pobudzających myślenie zagadek. 

Inną łamigłówką, którą uwielbiają internauci, jest zdjęcie przedstawiające tłum duchownych, wśród których ukryła się „panda”.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur, Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij