×

Czy uda ci się znaleźć pandę? Test na spostrzegawczość, którego wielu nie zdaje!

Czy uda ci się znaleźć pandę? Ten test na spostrzegawczość wymaga wykazania się naprawdę bystrym okiem. Ale ile czasu Tobie zajmie odnalezienie tego sympatycznego zwierzęcia?

Czy uda ci się znaleźć pandę?

Pandy są piękne i urocze, ale najwyraźniej bywają również bardzo niesforne. To właśnie te zwierzątka skutecznie kryją się na wielu ilustracjach, które mają sprawdzić naszą spostrzegawczość. Niestety często kończy się tak, że tracimy cierpliwość lub dochodzimy do wniosku, że ktoś nas nabrał, a na danej ilustracji wcale nie ma żadnej pandy.

Czy uda ci sie znaleźc pandę
Twitter

W tym przypadku jest, zapewniamy, choć naprawdę trzeba się nagimnastykować, żeby ją odnaleźć. A raczej mocno wytężyć wzrok.

Łatwo nie jest, ale dzięki temu satysfakcja jest znacznie większa! Ile czasu zajmie ci odnalezienie pandy?

zy uda ci sie znaleźc pandę
SameQuizy

Inny test na spostrzegawczość z pandą w roli głównej znajdziesz m.in. TUTAJ.

Jak poprawić spostrzegawczość?

Spostrzegawczość to umiejętność zaangażowanej obserwacji, dostrzegania szczegółów oraz oddzielania ważnych informacji od nieistotnych. Zależy od precyzji, koncentracji, a także wyrobienia nawyku szukania podobieństw.

Wbrew temu, co powszechnie myślimy, spostrzegawczość można, a nawet trzeba ćwiczyć nie tylko w przedszkolu czy w szkole. Mało kto rodzi się wyjątkowo spostrzegawczy, jest to jedna z wielu umiejętności, które możemy wytrenować. A można to robić na wiele sposobów, np. tak:

  • układając puzzle, pasjansa, grając w gry komputerowe
  • ćwicząc w miejscach, w których jest dużo ludzi. Możemy np. sprecyzować w umyśle konkretne cechy (płeć, kolor i długość włosów, kolor ubrania itd.), a potem spróbować wypatrzeć daną osobę w tłumie
  • wyszukując podobieństwa na obrazkach
  • grając w ping ponga lub trenując sztuki walki (dzięki nim uczymy się maksymalnego skupienia)

Nasz mózg, tak jak nasze ciało, potrzebuje gimnastyki!

Fotografie: SameQuizy

Może Cię zainteresować